Španělsko zachytilo o víkendu přes 500 přistěhovalců z více než deseti lodí

Španělské pobřežní hlídky zachytily o víkendu přes 500 přistěhovalců z více než deseti lodí. Ty pluly přes západní Středomoří z Afriky do Evropy. Informaci v neděli zveřejnila agentura Reuters.

V sobotu s přispěním letadel a vrtulníků hlídky vystopovaly téměř 300 přistěhovalců na devíti lodích. V neděli vyzdvihly z moře dalších 250 migrantů v osmi plavidlech, z nichž tři byla ve špatném stavu a později se potopila. Migranti pocházejí z různých zemí ze severní i subsaharské Afriky.

Počet přistěhovalců či uprchlíků pronikajících do Španělska ze severní Afriky se v posledních letech významně zvýšil, naopak jejich příliv do Itálie a Řecka přes Libyi klesl. Přibližně 19 000 lidí se loni dostalo přes moře do Španělska, což je proti předchozímu roku nárůst o 182 procent.

Evropská pohraniční agentura Frontex v lednu uvedla, že v letošním roce očekává další nárůst nelegálního přistěhovalectví do Španělska.

 

 

Zdroj: ČTK

Španělsko zachytilo o víkendu přes 500 přistěhovalců z více než deseti lodí Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Venezuela propustila vězněného Američana

    Společnost ·

    Američan vězněný ve Venezuele byl propuštěn a ještě v sobotu přiletěl do vlasti. Oznámil to americký prezident Donald Trump, který se jej večer místního času chystá př…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.