Španělé na severu země protestovali proti turistice, podle jejich slov zvyšuje ceny

Desítky lidí ve čtvrtek demonstrovaly v severošpanělském San Sebastianu proti nadměrné turistice, jež podle protestujících pomáhá zvyšovat ceny například bytů a nájemného. Trvalí rezidenti protestovali rovněž proti hluku, nepořádku a nedostatku místa na parkování, které jsou spojeny s vyšším počtem návštěvníků.

„Turistika = mizerné platy“ napsal na transparent jeden z účastníků akce, která následovala jen několik dní po podobné demonstraci v Barceloně nebo v Benátkách.

Kritika je namířená například proti růstu počtu bytů pronajímaných turistům prostřednictvím internetových platforem jako je Airbnb. I ty přispívají podle protestujících k vylidňování prodražujících se center měst.

Španělský premiér Mariano Rajoy se již problematice věnoval, ale zatím jen dospěl k názoru, že protesty proti odvětví cestovního ruchu, které se na hrubém domácím produktu Španělska podílí 11 procenty, jsou nesmyslné.

Španělsko, které má asi 46 milionů obyvatel, v loňském roce navštívilo 75,3 milionu turistů. Je tak třetí nejnavštěvovanější zemí světa, po Francii a USA.

 

 

Zdroj: ČTK

Španělé na severu země protestovali proti turistice, podle jejich slov zvyšuje ceny Foto: Radu Bercan / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Sedm zajímavých faktů o americké armádě

    Společnost ·

    Na americkou armádu bychom měli kvůli nedávným událostem přenést svoji pozornost. Důvodem jsou konkrétně výbušná slova amerického prezidenta Donalda Trumpa namířená pr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.