P. Bártek z ČS: NWR bude mít ve 2. čtvrtletí ztrátu kvůli nákladům zadlužení

V první části pravidelného pořadu Investice Zet nabízí odborník na opční kontrakty Josef Košťál z portálu OptionsLOCK.cz první lekci obchodování s těmito finančními deriváty. O hospodaření těžební společnosti NWR, která ve čtvrtek oznámí své kvartální výsledky, mluví Petr Bártek, hlavní akciový analytik České spořitelny.

Podle Bártka oznámí NWR ztrátu, zejména kvůli zadlužení a s tím spojenými náklady na  splátky úroků. Provozní zisk se NWR podaří udržet na nule. Ratingová agentura Standard & Poor's snížila úvěrové hodnocení NWR o jeden stupeň, čímž firmu zařadila do kategorie selektivní platební neschopnosti.

V závěru pořadu představuje ředitel nové konference Trading Expo 2014 Jindřich Jirásek program této události, který se týká témat spojených s alternativním investováním.

Investice Zet je pravidelný pořad ve vysílání Studia Zet, který je připravován ve spolupráci s Investičním webem. Hosté v něm diskutují na téma aktuálních událostí a hodnotí jejich dopad na vývoj kapitálových trhů.

Zdroj: Zet

P. Bártek z ČS: NWR bude mít ve 2. čtvrtletí ztrátu kvůli nákladům zadlužení Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Německo poslalo do Iráku humanitární pomoc

    Společnost ·

    Německo dnes vyslalo do Iráku pět vojenských letounů naplněných 36 tunami humanitární pomoci, podle německého ministra zahraničí totiž Irák čelí katastrofě. Letadla ve…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.