OSN chybí finance na humanitární pomoc v Sýrii

Výzva požadující od shromáždění OSN požadovala 6,5 miliard dolarů (téměř 130 miliard korun) na financování humanitárních projektů pro letošní rok, se nesetkala s téměř žádnou odezvou. Podle agentury AP to tvrdí ředitelé pěti agentur Organizace spojených národů, které poskytují humanitární pomoc Sýrii.

Dárci dosud na pomoc Sýrii přislíbili pouze necelou pětinu požadované částky. Šéfové agentur proto svou žádost o finanční příspěvky zopakovali.

„Prosincová výzva se nesetkala praticky s žádnou odezvou,“ uvedli ve společném prohlášení šéfka humanitárních akcí OSN Valerie Amosová, ředitel UNICEF Anthony Lake, komisař OSN pro uprchlíky António Guterres, ředitelka Světového potravinového programu Ertharin Cousinová a ředitelka Světové zdravotnické organizace Margaret Chanová. Ředitelé agentur OSN rovněž předpokládají, že se humanitární situace ve válkou zmítané Sýrii v budoucnu ještě zhorší.

Občanská válka v Sýrii trvá již více než tři roky a podle posledních údajů si vyžádala životy nejméně 150 tisíc lidí. Podle Spojených národů opustilo své domovy přes devět milionů Syřanů, z nichž 2,6 milionu uprchly do zahraničí.

Zdroj: ČTK

OSN chybí finance na humanitární pomoc v Sýrii Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.