OSN by měla podle Zemana vést útoky na výcvikové tábory Islámského státu

Prezident Miloš Zeman vyzval ke sjednocené ozbrojené akci proti teroristům, která by byla vedena na mezinárodní úrovni pod Radou bezpečnosti OSN. Své ozbrojené síly by vysílali pokud možno všichni stálí členové rady. Útoky by pak cílily s využitím moderních technologií  na výcvikové tábory Islámského státu.

Islámský stát je podle Zemana úhlavním nepřítelem dneška a má stejnou povahu jako nacistické Německo počátkem 30. Let. Podle českého prezidenta hrozí superholokaust se stovkami milionů mrtvých. Český prezident to řekl při svém projevu na pražské konferenci k výročí konce holokaustu.

Zeman varoval před selháním elit a politikou ústupků podobně jako se evropské země zachovaly k Německu před druhou světovou válkou. Bude ale podle něj třeba ještě řady teroristických útoků, než si veřejnost uvědomí, že se s teroristy nevyjednává. "S teroristy se bojuje, s teroristy nemůžeme bojovat pouze povrchními změnami legislativy, ale ozbrojenou sil, tak jako to mohlo být v Porýní v roce 1936," řekl Zeman.

 

Zdroj: ČTK

OSN by měla podle Zemana vést útoky na výcvikové tábory Islámského státu Foto: ČTK: Prezident České republiky Miloš Zeman

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.