Osm letišť, kde si dlouhé mezipřistání užijete

Při cestování není snad nic horšího než mít dlouhá mezipřistání. Nepohodlné letištní sedačky a předražené restaurace v takových časech na náladě nepřidají. Na některých letištích se ale rozhodli cestujícím zpříjemnit čekání něčím víc než jen wi-fi připojením a zásuvkami. Podívejte se, kde si hodiny navíc můžete i užít.

1) Letiště Singapur-Changi

Pixabay.com

Letiště na východním konci Singapuru má dvoupodlažní motýlí zahradu i s osmi a půl metrovým vodopádem. Dále tu najdete zahradu se 40 druhy kaktusů a orchidejí nebo slunečnic. Nechybí ani střešní bazén, několik hotelů, skluzavka nebo „Fish Spa“, které nabízí procedury jako masáže horkými kameny nebo rybí pedikuru.

2) Schiphol 

Amsterodamské letiště hostí pobočku Riijkmuseum kde můžete objevit nizozemskou hudbu, literaturu a umění. Najdete tu i 6XD kino, kde můžete shlédnout film se speciálními efekty. Vzpamatovat se pak můžete v kyslíkovém baru, kde vás vůně levandule a eukalyptu pomůže uvolnit před odletem.

3) McCarran International Airport

Instagram/@dlaodud

Lasvegaské letiště má na terminálech 1 a 2 na třináct set hracích automatů. Nenabízí ale pouze hazard. Navštívit zde můžete také muzeum letectví nebo letecký dětský koutek.

4) San Francisco International Airport

Milovníci historie si přijdou na své i v San Franciscu, kde si můžete prohlédnout vzácné výstavní kusy leteckého muzea. Navštívit můžete i knihovnu, akvárium nebo jedinečnou místnost určenou ke cvičení jógy.

5) Letiště Mnichov

Instagram/@layo____

To na mnichovském letišti můžete ochutnat vzorky vlastního letištního pivovaru Airbräu, kde mimo zahrádky s živou hudbou můžete vyzkoušet surfovat na umělé vlně (pouze v červenci a srpnu).

6) Mezinárodní letiště Inčchon

Instagram/@k.a.sobolewska

Toto letiště v jihokorejském Soulu má dvě kina, kluziště, golfový trenažér a sedm zahrad. V tamním kulturním centru si také můžete poslechnout živou hudbu a shlédnout taneční vystoupení.

7) Mezinárodní letiště Hong Kong

Instagram/@cbgtoyyz

Zde si můžete zahrát na devíti jamkovém golfovém hřišti, zkrátit si čas v IMAX kině nebo si zhrát nejnovější hry na herní ploše PlayStation Gateway.

8) Letiště Zürich

Ve švýcarském Curychu si můžete pronajmout sportovní kola, kolečkové brusle a hůlky na nordic walking, aby prozkoumala oblast mimo letiště během dlouhých.

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

 

 

Osm letišť, kde si dlouhé mezipřistání užijete Foto: Instagram/@layo____

reklama

Další články

  1. Itálií otřáslo další zemětřesení

    Společnost ·

    Centrální Itálii dnes postihlo další silné zemětřesení. Podle italského Geologického a vulkanologického ústavu mělo sílu kolem 6,5 stupně a jeho ohnisko se nacházelo v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.