Osm aktivit, kterými úspěšní lidé tráví nedělní večery

Sklonek víkendu je pro řadu z nás tak nějak stresující. Dokonce i když milujete svou práci, cítíte se trochu nervózní ohledně toho, co vám pondělní ráno v práci přinese. Odborníci tvrdí, že existují určité věci, které dělají úspěšní lidé na konci víkendu v boji proti těmto nedělním depresím. Americká spisovatelka Laura Vanderkamová o tom napsala i knihu, ze které Business Insider vybral 8 nejčastějších nedělních aktivit úspěšných.

1)

Vyrazí za zábavou

Podle Vanderkamové to může být jeden z nejdůležitějších tipů na nedělní večer. „Prodloužíte si tím víkend a místo na pondělní ráno se soustředíte na zábavu,“ píše ve své knize s názvem Co dělají nejúspěšnější lidé o víkendech. Uspořádejte tak rodinnou večeři, běžte do kina nebo si dopřejte relax ve welness centru. Další tip může být večerní bowling s přáteli.

2)

Organizují a plánují si nadcházející týden

Někteří úspěšní lidé si v neděli večer rádi sednou nad své diáře a stanovují si cíle a deadliny úkolů pro nadcházející týden. Trik je v tom, udělat to tak, aniž by byste se vystresovali.

3)

Cvičí

Vyjděte si na procházku, zahrajte si tenis nebo jděte do posilovny. Vanderkamová ve své knize píše o televizní producentce Alize Rosenové, která každou neděli v šest večer jde na hodinu hot jógy (cvičení jógy při vysokých teplotách). „Je to pro mě skvělý způsob, jak vypotit toxiny z celého týdne a připravit tělo na pondělí,“ řekla Rosenová.

4)

Jedí zdravě

Je to lákavé zakončit víkend skleničkou svého oblíbeného vína. Podle odborníků je ale alkohol sedativum, které způsobí, že jste druhý den ráno méně nabití energií. Udělejte si proto místo toho nějaké zdravé jídlo s bylinkovým čajem.

5)

Čtou

Nejúspěšnější lidé si čtou každý večer před spaním , takže čtení v neděli večer je součástí jejich rutiny. Tento čas také využívají k dohnaní čtení, které v uplynulém týdnu zanedbali. 

6)

Odpovídají na hovory, maily, SMS

Nedělní večery nám také umožňují odpovědět na telefonátů od přátel nebo rodiny, a reagovat na textové zprávy a osobní e-maily, na které jsme neměli čas v průběhu týdne.

7)

Odpojí se

Někteří se naopak úplně odprostí od počítače, chytrých telefonů a televize. Opravdu úspěšní lidé se před spaním vyhýbají práci, a to zejména v neděli večer. Nekontrolujte posedle své e-maily a snažte se nezabývat otázkami související s prací.

8)

Dobrovolničí

„Další skvělý způsob, jak ukončit víkend, je dělat dobrovolníka,“ píše Vanderkamová. Nic vaši mysl neuvolní od jakékoliv napětí jako pomoci lidem, kteří nemají tolik štěstí. „Je to způsob, jak se spojit s lidmi před tím, než si každý půjde svou vlastní cestou za novým týdnem,“ dodává.

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

 

 

 

Osm aktivit, kterými úspěšní lidé tráví nedělní večery Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Ted Cruz podpoří Trumpa v prezidentských volbách

    Společnost ·

    Texaský senátor Ted Cruz v pátek oznámil, že ve volbách amerického prezidenta podpoří Donalda Trumpa. Cruz, který byl během republikánských primárek hlavním Trumpovým …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.