Oslabení libry zřetelně sníží peněžní odměnu vítězům Wimbledonu

Britské rozhodnutí vystoupit z Evropské unie se podle serveru televize CNN podepíše i na tenisovém Wimbledonu. Hlavní roli sehraje nízká hodnota libry, která se propadla na rekordně nízkou úroveň. Tento dopad zaznamenají samotní tenisté. Finanční odměna pro vítěze  sice letos stoupla na 2 miliony liber. Páteční propad kurzu libry ovšem snížil tuto hodnotu z 2,9 milionů na necelých 2,7 milionů dolarů.

Rozpočet letošního Wimbledonu, který odstartoval v pondělí, v dubnu počítal s hodnotou 28,1 milionu liber. Tou dobou se kurz libry pohyboval ovšem na mnohem vyšší úrovni než nyní.

Pokud by Spojené království neochromil brexit, tak by účastníci Wimbledonu na peněžních odměnách získali dohromady o několik milionů dolarů více.

Mluvčí Wimbledonu v rámci svého prohlášení uvedl, že všechny peněžní odměny budou proplaceny v librách. K tomu také dodal, že se deklarované částky nebudou měnit s ohledem na nevýhodný kurz proti americkému dolaru.

Za favority letošního Wimbledonu jsou považováni vítězové z loňského ročníku Američanka Serena Williamsová a Srb Novak Djokovič. Soutěž trvá do 10. července.

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

 

Oslabení libry zřetelně sníží peněžní odměnu vítězům Wimbledonu Foto: Jiri Vondrous / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Putin dojednal s Čínou kroky k oživení obchodu

    Byznys ·

    Obchodní a hospodářská spolupráce patřila včera k hlavním tématům jednání ruského prezidenta Vladimira Putina v Pekingu. S prezidentem Si Ťin-pchingem kremelský šéf po…

  2. Kofola odstoupila od smlouvy o koupi WAD Group

    Byznys ·

    Nápojářská skupina Kofola odstoupila od smlouvy o koupi společnosti WAD Group, která ze 40 procent vlastní slovenské nápojářské seskupení Water Holding. Důvodem byly p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.