Osborne plánuje britským firmám po brexitu snížit daně

Britský ministr financí George Osborne má v úmyslu snížit daň z příjmu právnických osob na méně než 15 procent. Oznámil to v neděli deníku Financial Times. Tímto opatřením chce zabránit investorům v odchodu z Británie poté, co se země v referendu rozhodla opustit Evropskou unii.

V současnosti platí firmy v Británii daň 20 procent. Osborne už v březnu mluvil o jejím snížení na 17 procent. Nyní se vyslovil pro ještě razantnější daňovou úlevu pro podniky. Mělo by to podle něj vyvážit šok, který vyvolalo rozhodnutí odejít z EU, a poskytnout investorům určité vyvážení této skutečnosti, které by je přimělo zůstat v zemi. K termínu snížení daně se Osborne nevyjádřil.

Minulý týden přitom Osborne uvedl, že země bude muset zvýšit daně a omezit státní výdaje, aby se vypořádala s důsledky brexitu. V jiném rozhovoru řekl, že britská ekonomika vykazuje po brexitu známky šoku, a proto už netrvá na dosažení přebytkového rozpočtu do roku 2020.

 

Zdroj: ČTK

Osborne plánuje britským firmám po brexitu snížit daně Foto: Twocoms / Shutterstock.com: Britský ministr financí George Osborne

reklama

Další články

  1. Putin naváže dialog s NATO

    Společnost ·

    Rusko se pokusí navázat se Severoatlantickou aliancí po jejím varšavském summitu dialog. Po setkání s finským prezidentem Saulim Niinistöm to v pátek uvedl ruský prezi…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.