Orbán v kampani použil stejnou fotografii s uprchlíky jako v britském referendu Farage

Maďarský předseda vlády Viktor Orbán v kampani před nedělními parlamentními volbami použil na billboardech fotografii s davem běženců, kteří překračují chorvatsko-slovinskou hranici. Stejný snímek, který byl pořízen v roce 2015 během vrcholu migrační krize v Evropě, využil před dvěma lety v referendu o setrvání Británie v Evropské unii i tehdejší předseda protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage.

Orbánova strana Fidesz, která se staví odmítavě k přijímání migrantů, na fotografii přidala značku „stop“. Z přistěhovalectví učinil maďarský premiér jedno z hlavních témat své kampaně.

Farage svůj billboard doplnil heslem Bod zlomu a nápisem, že Evropská unie všechny zklamala a že je nejvyšší čas převzít kontrolu nad svými hranicemi. Referendum v roce 2016 těsně vyhráli zastánci odchodu Británie z EU.

 

 

Zdroj: ČTK

Orbán v kampani použil stejnou fotografii s uprchlíky jako v britském referendu Farage Foto: Cylonphoto / Shutterstock.com: Viktor Orbán

reklama

Další články

  1. Kdo bude platit hypotéku, až budete nemocní?

    Komerční sdělení ·

    Chytří lidé si před odjezdem na dovolenou v zahraničí sjednávají pojištění. Doma nás ale často nepálí starosti, co se stane, když nás skolí nemoc nebo utrpíme nějaký ú…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.