Orbán prohlásil, že odmítá Evropskou unii řízenou Francií

Maďarský premiér Viktor Orbán si nepřeje Evropskou unii řízenou Francií. Řekl to v rozhovoru poskytnutém německému deníku Bild. V této souvislosti také označil blížící se volby do Evropského parlamentu za "rozhodující" moment.

"Ještě nikdy nás nečekaly volby s tak rozhodujícím významem," zdůraznil předseda maďarské vlády v souvislosti s volbami, které se v Evropské unii uskuteční příští rok.

"Především Němci by měli být bdělí. Existuje francouzská koncepce, která v podstatě znamená francouzské vedení Evropy zaplacené německými penězi," prohlásil Orbán, aniž v této souvislosti konkrétně jmenoval francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jako autora této koncepce.

"To je něco, co odmítám. Nepřeji si Evropskou unii pod vedením Francie. (...) Evropané by tomu měli rozumět a je třeba vyčkat na evropské volby, dříve než budou přijata důležitá rozhodnutí," jako o rozpočtu nebo o imigraci, uvedl maďarský premiér.

Agentura AFP v této souvislosti poznamenala, že prezident Macron začátkem července řekl, že "skutečná hranice v Evropě" je vedena mezi "stoupenci pokroku" a "nacionalisty" a že jejich konfrontace bude ústředním bodem voleb do Evropského parlamentu v roce 2019.

Viktor Orbán je znám jako jeden z nejrozhodnějších odpůrců imigrace v Evropské unii a Maďarsko pod jeho vedením přijalo řadu tvrdých protiimigračních opatření. Macronovi se na druhé straně nelíbí, že některé státy, mezi něž patří vedle Maďarska i další země visegrádské skupiny včetně Česka, nechtějí vyjádřit unijní solidaritu přebíráním migrantů.

 

 

Zdroj: ČTK

Orbán prohlásil, že odmítá Evropskou unii řízenou Francií Foto: Shuttertock.com: Maďarský premiér Viktor Orbán

reklama

Další články

 1. Akcionář žaluje Facebook kvůli poklesu akcií

  Společnost ·

  Akcionář sociální sítě Facebook podal žalobu na firmu a jejího generálního ředitele Marka Zuckerberga kvůli čtvrtečnímu propadu cen akcií o 19 procent. Mohla by to být…

 2. Putin pozval Trumpa na návštěvu Moskvy

  Společnost ·

  Ruský prezident Vladimir Putin pozval amerického prezidenta Donalda Trumpa do Moskvy. Oba jsou na setkání připraveni, musí však k němu být vytvořeny vhodné podmínky. Š…

 3. KLDR předala USA ostatky padlých vojáků

  Společnost ·

  Severní Korea v pátek předala Spojeným státům část pozůstatků amerických vojáků, kteří na Korejském poloostrově padli za války v letech 1950-53. Informoval o tom Bílý …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.