„Opravdová chuť a kvalita výrobků rozhoduje,“ říká zakladatelka firmy České bedýnky

Eva Urbanová založila firmu České bedýnky, díky níž získala i ocenění Český Goodwill za silný příběh. Své kvalitně vyrobené dřevěné bedýnky plní trvanlivými potravinami od vyhlášených českých výrobců. Každá z nich je propracovaná, ručně vyrobená a originální. „Voní krásně dřevem, dělají vizitku poctivé práci šikovných rukou,“ říká na rádiu Zet Urbanová. 

„Dovnitř dávám trvanlivé potraviny a výrobky od výrobců z Čech a Moravy. Jsou to většinou vyhlášení a ocenění výrobci, případně je sama oslovuji ke spolupráci. Za každým zajedu, chci vidět provozovny, zajímám se o zdroj surovin. Přednost mají zejména české plodiny,“ řekla Urbanová.

Podle Urbanové rozhoduje i uchovávání, skladování surovin, užití konzervantů atak dále. Rozhodující je opravdová chuť a kvalita samotných produktů. Na základě toho se výrobci dostanou do Českých bedýnek. Na své si přijdou i zákazníci, kteří se zaměřují na obsah cukru nebo lepku. Firma se také zaměřuje na produkci limitovaných edicí. Do svých bedýnek je schopna vypálit rovněž věnování nebo logo dané firmy.

„Od začátku podnikání, tedy od září 2014, jsem na všechno sama. Najímám jen grafičku, truhláře, správce e-shopu a účetní, ale zaměstnance České bedýnky zatím nemají,“ uvedla Urbanová.

K samotnému nápadu vedla dlouhá cesta. Podle Urbanové rozhodovala láska k české přírodě. „Jako maminka dvou malých dětí fandím poctivým výrobcům, navštěvuji různé farmářské trhy. Rozhodl i hendikep otce a práce ve farmacii, kde jsem měla možnost potkat za 11 let zástupy nemocných v čekárnách,“ sdělila Urbanová.

V České republice podle jejích slov chybí poctivý a chutný produkt, jenž je nositelem českých tradičních dobrot. V tuzemsku je i nedostatek subjektů podporujících hendikepované jedince. Urbanová tyto lidi plánuje do budoucna zaměstnat v rámci kompletace i výroby bedýnek.  

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s majitelkou firmy České bedýnky. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše. 

 

Zdroj: Zet

„Opravdová chuť a kvalita výrobků rozhoduje,“ říká zakladatelka firmy České bedýnky Foto: Český Goodwill: Eva Urbanová

reklama

Další články

  1. Prezident Zeman jmenoval 25 nových soudců

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman ve středu na Pražském hradě jmenoval 25 nových soudců. Noví soudci částečně posílí soudy, kde jsou pomalá řízení. Částečně rovněž nahradí soudce,…

  2. Facebook zakáže reklamy podporující kryptoměny

    Byznys ·

    Sociální síť Facebook se staví proti kryptoměnám a zakáže s nimi spojené reklamy a finanční produkty, které je podporují. Informaci uvedl ředitel pro produktový manage…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.