Okolo 48 procent e-mailů představuje spam, jaký stát je největším šiřitelem?

Okolo 48 procent veškeré doručené e-mailů po celém světě představuje nevyžádanou poštu. Uvádí to alespoň tvůrcké bezpečnostního softwaru Kaspersky. Jaké země jsou ale vůbec největším zdrojem spamu. Více o tom ve své infografice informoval portál statista.com.

Největší zdroj spamu představují Spojené státy americké s 13,2 procenty globálního spamu. Druhou pozici tohoto nelichotivého žebříčku obsadila Čína (11,3 %). Na třetím místě poté figuruje Vietnam s 9,85 %.

Pozitivním faktorem je skutečnost, že podíl spamu v e-mailech se neustále snižuje. Slovo spam vychází ze značky amerických konzerv lančmítu. Konkrétně pak vzešlo ze zkratky slov spiced ham - okořeněná šunka. Jde o konzervy, které se vyrábějí od 30. let 20. století.

Zdroj: Statista

Během druhé světové války se SPAM objevil na území Velké Británie. Z toho důvodu se tato konzerva objevila v závěrečném skeči 25. dílu televizního seriálu Monty Pythonův létající cirkus. Všechna jídla v oné restauraci představují spam. Kvůli tomu dochází v podniku ke sporům mezi číšníky a návštěvníky restaurace. Během objednávek je ale přeruší skupina Vikingů, kteří zpívají “Spam, spam, spam”.

Slovo spam se začalo používat ze začátku pro praktiku mnohonásobného rozesílání stejné zprávy na Usenetu. Později se ale toto názvosloví změnilo kvůli zneužívání různých skupin k rozšiřování testů nebo reklamy.

 

 

Zdroj: Statista, YR News

Okolo 48 procent e-mailů představuje spam, jaký stát je největším šiřitelem? Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Akcionář žaluje Facebook kvůli poklesu akcií

    Společnost ·

    Akcionář sociální sítě Facebook podal žalobu na firmu a jejího generálního ředitele Marka Zuckerberga kvůli čtvrtečnímu propadu cen akcií o 19 procent. Mohla by to být…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.