Okamura obhájil post lídra SPD, Rozner z předsednictva strany odchází

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zřejmě obhájil svoji pozici. Na volební konferenci v Praze byl favoritem volby, delegáti už odhlasovali a podle dostupných informací jsou hlasy sečteny, čeká se na oznámení výsledku. Z pětičlenného předsednictva po dnešku odejde řadový člen Miloslav Rozner.

Rozner členství v nejužším vedení hnutí neobhajoval, protože se hodlá plně věnovat vedení jihočeské organizace hnutí. Okamura novinářům řekl, že s prací dosavadního předsednictva je spokojen.

Vedle odcházejícího Roznera byli dosud řadovými členy vedení poslanci Radek Rozvoral a Jaroslav Holík. Funkci místopředsedy obhajuje šéf poslaneckého klubu hnutí Radim Fiala.

Hnutí podle Okamury přibývá členů, loni na podzim hovořil o 11.000 lidí, dnes o 13.000. Uskupení ale členskou základnu rozlišuje, řádných členů je 1400, zhruba 5500 je členů čekatelů a dalších šest tisíc si podalo elektronickou přihlášku a krajské organizace je postupně registrují.

 

Zdroj: ČTK

 

 

Okamura obhájil post lídra SPD, Rozner z předsednictva strany odchází Foto: ČTK/Kamaryt Michal

reklama

Další články

  1. Facebook nebude mazat falešné zprávy

    Tech ·

    Americká internetová společnost Facebook nehodlá na své sociální síti mazat falešné zprávy. Podle firmy by to bylo v rozporu se základními principy svobody projevu. In…

  2. Ťok odvolal část dozorčí rady Českých drah

    Byznys ·

    Ministr dopravy Dan Ťok prostřednictvím řídícího výboru Českých drah odvolal z devítičlenné dozorčí rady jejího předsedu Milana Ferance a další čtyři členy. Novým před…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.