Offroadové modely pomohly BMW ke zvýšení provozního zisku o čtvrtinu

Německý výrobce automobilů BMW zvýšil ve druhém čtvrtletí provozní zisk o více než čtvrtinu, a to na 2,6 miliardy eur. Podle prohlášení společnosti za ziskem stojí především silný prodej v Číně a úspěch nových offroadových modelů. 

Zisky největšího výrobce luxusních vozů překonal odhady analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 2,23 miliardy eur. Firma ve čtvrtletí zvýšila odbyt o více než pět procent na 533.187 vozů. Její tržby ale kvůli nepříznivému vývoji směnných kurzů stouply jen o necelá dvě procenta na 19,9 miliardy eur.

„Skupina BMW zvýšila objem prodeje, tržby a zisk ve druhém čtvrtletí i v celém prvním pololetí,“ upozornil výkonný ředitel společnosti, Norbert Reithofer. Automobilka potvrdila, že počítá s nárůstem prodeje také v celém letošním roce. Upozornila nicméně, že světová ekonomika čelí rizikům.

Zdroj: ČTK, Reuters

Offroadové modely pomohly BMW ke zvýšení provozního zisku o čtvrtinu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Z prodejen Interspar se stanou obchody Albert

    Byznys ·

    Společnost Ahold provozující obchody Albert dnes začala s integrací prodejen Interspar do své sítě. Začlenění prodejen bude ukončeno příští rok a Ahold se díky němu má…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.