OECD vyzvala k rozsáhlým reformám světové ekonomiky

Světová ekonomika potřebuje rozsáhlé reformy směřující ke zvýšení produktivity a snížení obchodních bariér, aby se vyhnula nové éře pomalého růstu a vysoké nezaměstnanosti. Uvedla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

„Ambiciózní strukturální reformy mohou otevřít cestu pro návrat k silnému a udržitelnému růstu,“ napsala OECD ve své nové studii. Upozornila však, že reformní úsilí v poslední době polevuje.

„Známky hospodářského oživení jsou čím dál hmatatelnější, vlády vyspělých a rozvíjejících se ekonomik však čelí nebezpečí, že upadnou do pasti slabého růstu,“ uvedl generální tajemník OECD Ángel Gurría při prezentaci studie v Sydney, kde se o víkendu uskuteční zasedání ministrů financí a guvernérů centrálních bank skupiny předních vyspělých a rozvíjejících se zemí G20.

Australský ministr financí Joe Hockey podle agentury AP uvedl, že jednání se soustředí na podporu hospodářského růstu. Dodal, že mezi klíčová témata bude patřit nedávné rozhodnutí americké centrální banky (Fed) začít omezovat stimulační opatření v podobě nákupů dluhopisů.

Mezinárodní měnový fond (MMF) v materiálech pro víkendové zasedání G20 varoval vyspělé ekonomiky, aby předčasně neukončovaly opatření na podporu hospodářského růstu. Na negativní dopady zpřísňování měnové politiky Fedu si nyní stěžují rozvíjející se země, ve kterých dochází k odlivu kapitálu kvůli očekávání vyšších výnosů v USA.

Zdroj: ČTK

OECD vyzvala k rozsáhlým reformám světové ekonomiky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.