OECD odhaduje kvůli stimulačním opatřením ECB lepší vývoj italské ekonomiky

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zlepšila výhled italské ekonomiky pro letošní i příští rok. Hospodářský růst Itálie podle ní podpoří stimulační opatření Evropské centrální banky (ECB), oslabení eura, pokles cen ropy a méně úsporná rozpočtová politika vlády.

OECD dnes zveřejnila zprávu o italské ekonomice, podle které by měl hrubý domácí produkt Itálie v letošním roce stoupnout o 0,4 procenta. Generální tajemník OECD Angel Gurría však krátce po zveřejnění zprávy prohlásil, že vzhledem k aktuálnímu vývoji by měl letošní růst dosáhnout 0,6 procenta. V předchozí listopadové prognóze přitom OECD tempo růstu odhadovala na pouhých 0,2 procenta.

Třetí největší ekonomika eurozóny by letos měla zaznamenat první růst po tříleté recesi. Odhad růstu italského HDP pro příští rok OECD v dnešní zprávě zlepšila na 1,3 procenta z dříve předpokládaného jednoho procenta, napsala agentura Reuters.

Itálii se od poloviny roku 2011 nepodařilo vykázat v žádném čtvrtletí hospodářský růst. OECD dnes zemi opět doporučila reformy trhu práce a soudního systému, posílení hospodářské soutěže, zjednodušení legislativy a zavedení opatření proti korupci.

 

Zdroj: ČTK

 OECD odhaduje kvůli stimulačním opatřením ECB lepší vývoj italské ekonomiky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.