Oděvní firma Nike zvýšila zisk o čtvrtinu, odbyt podpořily basketbalové a běžecké boty

Americký výrobce oblečení a obuvi Nike zvýšil v období od března do května svůj zisk meziročně o 24 procent na 865 milionů dolarů. Podle BBC se firmě dařilo lépe prodávat zboží v cenově vyšších kategoriích. Firma zaznamenala vyšší zájem o basketbalovou obuv, a to zejména ve Spojených státech. Zákazníci více poptávali také běžecké boty včetně značek jako je Lunar nebo Free, píše BBC. Růst tržeb vykázala také značka Converse, která firmě patří.

Pro Nike byl v prvních měsících roku důležitý severoamerický trh, který je pro firmu zároveň největší. Růst tržeb o 13 procent na tomto trhu vykompenzoval útlum zisků z ostatních trhů způsobený posilujícím dolarem. Akcie firmy obchodované na Wall Street na výsledky reagovaly růstem o 2,3 procenta na 107,6 dolaru.
Generální ředitel společnosti Mark Parker podle BBC označil poslední rok za „vynikající“ a uvedl, že firma vidí prostor pro další růst zejména v produktových řadách určených ženám a mládeži.

 

Zdroj: BBC

 

Oděvní firma Nike zvýšila zisk o čtvrtinu, odbyt podpořily basketbalové a běžecké boty Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.