Odměny zaměstnanců firem z Wall Street byly loni nejvyšší od začátku krize

Průměrná odměna zaměstnanců ve společnostech obchodujících s cennými papíry na Wall Street se loni zvýšila o 15 procent na více než 164 tisíc dolarů. Odměny tak byly podle odhadu, který dnes zveřejnil hlavní finanční kontrolor státu New York, Thomas DiNapoli, nejvyšší od začátku finanční krize v roce 2008 a třetí nejvyšší od chvíle, kdy se začaly vést záznamy.

Obchodování s cennými papíry ve městě New York přitom zaměstnává méně lidí než před krizí. DiNapoliho dnešní zpráva ukázala, že sektor tu měl 165.200 pracovníků, tedy o 12,5 procenta méně zaměstnanců než před krizí.

Celkově má odvětví cenných papírů podle finančního kontrolora za sebou dobrý rok, a to i přes nákladná urovnání právních sporů a vyšší úrokové sazby. Ziskové je pět let po sobě.

Zisky členů newyorské akciové burzy z obchodování s cennými papíry však loni klesly. Celkově dosáhly skoro 16,7 miliardy dolarů (skoro 330 miliard Kč), což bylo o 30 procent méně než před rokem.

New York Stock Exchange má zhruba 200 členů. Jejich zisky z obchodování s cennými papíry se podle agentury AP tradičně chápou jako měřítko ziskovosti celého odvětví.

Zdroj: ČTK

Odměny zaměstnanců firem z Wall Street byly loni nejvyšší od začátku krize Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Ochrana před hackery nebo počítačová špionáž. Taková bude konference IDC Roadshow 2014

  Tech ·

  Profesionálové o oboru IT, nezávislí odborníci i zástupci předních dodavatelů technologických společností budou ve čtvrtek 13. března na pražské konferenci

  Investice Zet: Zychová z Verdi o Ukrajině, Lávička z J&T o Fortuně

  Byznys ·

  Kateřina Zychová, zakladatelka hedgeového fondu Verdi Capital, komentuje v magazínu Investice Zet reakci investorů na ukrajinskou krizi. Milan Lávička, analytik J&…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.