Odchod Británie z EU by tamní ekonomice přivodil trvalé následky, říká ministr financí Osborne

Jestliže se během červnového referenda Britové přikloní k vystoupení země z Evropské unie, tak britská ekonomika pocítí trvalé následky. Podle agentury Reuters to sdělil britský ministr financí George Osborne. Ten tvrdí, že by brexit zmenšil britskou ekonomika do roku 2030 o šest procent.

Ztráty pro britskou ekonomiku by v případě takzvaného brexitu, tedy odchodu Británie z EU, odpovídaly do roku 2030 zhruba 4300 liber (145 900 korun) na domácnost ročně, napsal ministr ve sloupku pro dnešní vydání britského deníku The Times. Výsledek hlasování ve prospěch odchodu z EU by britskou ekonomiku kvůli menšímu zahraničnímu obchodu a investicím zasáhl trvale, míní také Osborne.

V Británii začala v pátek oficiální kampaň před referendem o setrvání země v Evropské unii, které bude 23. června. Výsledek referenda je podle průzkumů stále nejasný. Sázkové kanceláře ale předpokládají, že Britové se s větší pravděpodobností rozhodnou v EU zůstat.

Podle zdroje agentury Reuters by dnes vláda měla představit „seriózní, ponurou analýzu“ dlouhodobých hospodářských dopadů brexitu.

 

 

Zdroj: ČTK

Odchod Británie z EU by tamní ekonomice přivodil trvalé následky, říká ministr financí Osborne Foto: Twocoms / Shutterstock.com: Britský ministr financí George Osborne

reklama

Další články

  1. Armáda od října nabídne výcvik prvním civilistům

    Společnost ·

    Od října armáda nabídne výcvik prvním civilistům, kteří se dobrovolně přihlásí na vojenské cvičení. Sdělil to náčelník generálního štábu Josef Bečvář. Věří tomu, že me…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.