Od hokeje k vaření

22letý Martin Škoda je přes své mládí velmi uznávaným kuchařem. Opakovaně boduje na kuchařských Oscarech, přesněji řečeno Oscarech mezi kuchařkami. Jedná o prestižní soutěž s názvem Gourmand Cookbook Awards. I o tom byla řeč v novém díle Myšlení první ligy s Janem Mühlfeitem, jehož hostem byl právě mladý talentovaný kuchař.  

Martin letos uspěl s knihou Škoda nevařit 2 - Kuchařka plná akce a obsadil s ní třetí místo. Už před čtyřmi lety přitom získal Škoda na stejné soutěži ocenění za třetí nejlepší debutovou kuchařku na světě. Kniha se jmenovala Škoda nevařit - Kuchařka plná hudby. Letos navíc mladý kuchař vyhrál speciální ocenění, které uděluje samotný zakladatel a ředitel Gourmand Cookbook Awards Édouard Cointreau.

Přitom nechybělo moc a z Martina byl minimálně extraligový hokejista. S hokejem začínal v rodné Soběslavi, později působil v Českých Budějovicích a vypadalo to z hlediska hokejové profesionální kariéry minimálně slibně. Ale potom přišlo zranění a Martin tak mohl věnovat více času svému druhému koníčku – vaření. Z původního vzoru hokejisty Petra Průchy se tak novým vzorem stal světoznámý kuchař Jamie Oliver.

Kdy a pro koho Martin nejraději vaří, zda je nebo není týmový hráč a zda podle něj české restaurace konkurují těm v zemích Západní Evropy nebo ve Spojených státech amerických, zjistíte z rozhovoru Jana Mühlfeita s Martinem Škodou v rámci pořadu Myšlení první ligy v playeru výše.

Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.

Zdroj: Zet

Od hokeje k vaření Foto: Zet

reklama

Další články

  1. Papež František vyzývá Evropu ke sjednocení

    Společnost ·

    Papež František vyzval Evropu, aby se sjednotila, pokud chce do budoucna zajistit prosperitu a spravedlivou společnost pro všechny. Podle něj je dnes politika spíše ko…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.