Ochranná známka Testováno v Antarktidě míří do Spojených států, Ruska a na Ukrajinu

Ochranná známka Testováno v Antarktidě je mezinárodní. Platit bude už nejen u nás nebo Evropské unii, ale i v Rusku, ve Spojených státech a na Ukrajině. Více už o tom prozradil Aleš Vlk z portálu Vědavýzkum.cz.

Masarykova univerzita v roce 2016 nechala zapsat českou ochrannou známku Testováno v Antarktidě. Tu mohou získat výrobky či zařízení, které vydrží extrémní podmínky na univerzitní základně J. G. Mendela na ostrově Jamese Rosse. Hodnotiteli jsou členové expedicí a vedení vědecké stanice.

Spektrum testovaných produktů je široké – zahrnuje outdoorové vybavení, potraviny nebo technické a vědecké přístroje. Po dvou letech bylo testováno 9 výrobků.

V roce 2018 byla na popud zástupců firem zapsána i evropská ochranná známka – tentokrát v angličtině. A vzhledem k tomu, že pro některé výrobce jsou důležitým trhem Spojené státy, Rusko a Ukrajina, Centrum pro transfer technologií, které má na Masarykově univerzitě na starosti ochranu duševního vlastnictví a komercializaci, se letos rozhodlo svoji značku chránit v těchto zemích.

 

Více informací o ochranné známce i dalších novinkách z oblasti výzkumu a vývoje si můžete pustit v playeru výše.

 

Zdroj: YRT, Vědavýzkum.cz

Ochranná známka Testováno v Antarktidě míří do Spojených států, Ruska a na Ukrajinu Foto: YRT

reklama

Další články

 1. Zákon, který potvrdil normalizaci v Československu

  Společnost ·

  Byl to zákon, který definitivně zadupal náladu Pražského jara roku 1968. Zákon, který uděloval mimořádné pravomoci tehdejší policii s cílem zajistit veřejný pořádek a …

 2. Triumf elektrikáře z loděnic v Gdaňsku

  Společnost ·

  Historický okamžik pádu komunismu ve Východní Evropě v roce 1989 by nebyl možný bez značného usilí polských dělníků, kteří s režimem vedli tuhý boj už od osmdesátých l…

 3. Den, kdy stoletá voda zaplavila Čechy

  Společnost ·

  Je to ten druh události, u které si pamětníci vybaví, co přesně dělali a jak daná situace ovlivnila jejich život. Když začalo v srpnu 2002 vydatně pršet, východní polo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.