Ocenění Český Goodwill 2016 si už počtvrté převzalo 16 firem

Koncem minulého týdne se ve dvoraně Českého muzea hudby konalo již čtvrté slavnostní vyhlášení výsledků prestižního ocenění pro firmy, kterých si lidé váží, Český Goodwill 2016. Oceněno bylo 16 firem a institucí z celkového počtu 74 nominovaných firem, které postoupily do finále. Organizátor, poradenská skupina HPCG, a partneři projektu věnovali oceněným firmám ceny v hodnotě přes milion korun pro další rozvoj jejich podnikání.

Na ocenění Český Goodwill 2016 bylo celkem přijato 111 platných nominací.
Do finále postoupilo 74 firem, z nichž veřejnost volila Osobnost Českého Goodwillu 2016. Vítězkou se stala Michaela Bílá Čížková, jednatelka Happy Foto Česko. Na druhém místě se umístila Petra Plemlová a její společnost unuodesign. Bronzovou příčku obsadili manželé Dana a Adam Jermanovi, majitelé firmy Bambutik.

Odborná porota dále rozhodla o vítězích v kategoriích Tradice, Inovace, Partner a Mecenáš. V kategorii Tradice se na první příčce umístila společnost Madeta, stříbrnou příčku obsadila firma Dermacol a jako třetí porotu oslovil tradiční a poctivý přístup rodinného Pekařství Štěpán Kováč.

Kategorie Inovace patřila brněnské technologické firmě s globální působností Flowmon Networks, druhé místo porota přidělila světovému lídru v oboru modelářské příslušenství, společnosti EDUARD – Model Accessories, a bronz si odnesl jihočeský výrobce funkčního prádla MOIRA.

V kategorii Partner porotu nejvíce oslovil příběh novopacké společnosti ENIKA.CZ, na druhé příčce ocenila odpovědný přístup společnosti Advantage Consulting a třetím místem kategorii uzavřela středočeská firma JASA.

Jako Mecenáš Českého Goodwillu 2016 byl zvolen Jan Tuček ze spol. STEM/MARK za pro bono výzkumný projekt, ve kterém se STEM/MARK zaměřil na lidi v předdůchodovém a nastupujícím důchodovém věku a na vyvracení různých mýtů a stereotypů spojovaných se seniory. Ostatní místa nebyla letos udělena.

Mimo hlavní kategorie porota udělila zvláštní cenu organizacím EB Centrum ČR a DEBRA ČR, které se společným úsilím snaží ulehčit těžký úděl lidí s onemocněním zvaným ‚nemoc motýlích křídel‘.

Hlavní mediální partner Lagardere Active ČR ještě ocenil Valašském muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které atraktivní a nezapomenutelnou formou představuje zvyky a tradice našich předků.

V průběhu slavnostního večera byl vydražen benefiční kalendář Český Goodwill 2017 s portréty oceněných podnikatelů a partnerů projektu z předešlých ročníků, jehož autorem je světoznámý výtvarník Jaromír 99. Výtěžek z dražby byl věnován nadačnímu fondu MA-MA Foundation na projekt Plňme přání.

Hosté navíc mohli po celý večer obdivovat zhmotnění „Českého Goodwillu“ - prototyp supersportovního českého automobilu Praga R1R, který dorazil před brány Českého muzea hudby po vlastní ose.

 

 

 

Ocenění Český Goodwill 2016 si už počtvrté převzalo 16 firem Foto: Český Goodwill

reklama

Další články

  1. Devět klíčových faktorů pro to mít práci snů

    Byznys ·

    Člověk žije jenom jednou. Proto by měl trpělivě přemýšlet nad svoji pracovní kariérou. V práci je totiž velkou část svého života a pravidelné očekávání konce směny se …

  2. Belgie dohodu s Kanadou nepodepíše

    Byznys ·

    Belgický premiér Charles Michel oznámil předsedovi unijních summitů Donaldu Tuskovi, že Belgie nyní nemůže podepsat unijní obchodní dohodu CETA s Kanadou. Michel to po…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.