Oblibu běhání posiluje i dobrý marketing sportovních firem, říká šéfredaktor běžeckého serveru

Rekreační běh se ve světě i v České republice mění ve stále oblíbenější činnost. Přispívá k tomu nejen dostupnost tohoto sportu, ale i dobře nastavený marketing ze strany sportovních značek. Na rádiu Zet to řekl šéfredaktor běžeckého serveru Rungo.cz Marek Odstrčilík. Fenomén běhání podle něj ale zanedlouho poleví, snaha o zdravý životní styl naopak přetrvá. Odstrčilík věří, že vyhlídky na dobrou sportovní budoucnost má chůze.

„Jak to vnímám tak, že firmy dokáží velmi dobře načasovat a říct lidem, že běhání je skvělé a zdravé,“ řekl na rádiu Zet Odstrčilík. I přesto je podle něj důležité hlavně to, že běhání je snadno dostupný a levný sport, který může člověk začít dělat kdykoliv jen za náklady spojené s nákupem běžeckých bot. 

Půvab běhu vidí Odstrčilík zejména ve svobodě pohybu a zároveň uznává, že závislost na tomto sportu není mýtem. „Pokud v životě řešíte nějaké osobní trable a máte nějaké psychické problémy, většinou ve vztahu, tak si řada lidí běh najde jako náhradu a utíká od toho, než aby to řešil...Pak je ta závislost na běhu čím dál větší a doma trávíte minimum času a maximální čas věnujete trénování a ježdění po závodech a stýkání se s podobnou sortou lidí a vytváření nějaké komunity,“ řekl. Podle jeho redakční kolegyně Magdaleny Ondrášové k vytvoření závislosti na běhu přispívají kromě psychologických faktorů i endorfiny. „Při běhu podáváte nějaký výkon a na základě toho se vám uvolňují endorfiny, což je vlastně hormon štěstí. Člověk se na něm může stát lehce závislý,“ vysvětlila.

Se změnou životního stylu pak přichází i změna ve stravování. „Přichází to ruku v ruce, vy se začnete hýbat a nutí vás to odsouvat špatné návyky dál od sebe,“ řekl Odstrčilík. Tento trend zdravého životního stylu podle něj jen tak svůj lesk neztratí. Co se změní bude atraktivita sportu. Podle něj právě běh zanedlouho ztratí masovou oblibu. Odstrčilík naopak věří, že budoucnost patří chůzi nebo silniční cyklistice, ke kterým zdravý životní styl patří také.

 

Celý rozhovor s šéfredaktorem běžeckého serveru Rungo.cz Markem Odstrčilíkem a jeho redakční kolegyní Magdalénou Ondrášovou o fenoménu běhání si můžete poslechnout v playeru výše. Ve druhé části audiozáznamu mluvil Odstrčilík o své náročné životní cestě, která ho nakonec dovedla k založení a rozvíjení nejznámějšího českého běžeckého serveru.

 

Zdroj: Zet

Oblibu běhání posiluje i dobrý marketing sportovních firem, říká šéfredaktor běžeckého serveru Foto: Joshua Rainey Photography / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.