Objem nevyžádané pošty je nejmenší za posledních 12 let

Ve světě klesl na méně než polovinu podíl nevyžádané pošty na celkovém objemu elektronických zpráv. Díky tomu se dostal na nejnižší úroveň za posledních 12 let. Informace vycházejí z údajů společnosti vytvářející antivirové programy Symantec. K poklesu podle vývojářské firmy vedly kroky proti zločineckým sítím, které nevyžádanou poštu rozesílaly.

Takzvaný spam v červnu tvořil 49,7 procenta z miliard e-mailů monitorovaných firmou Symantec. Jeho podíl se tak poprvé od roku 2003 dostal pod 50 procent. Tento pokles podle serveru BBC naznačuje, že kybernetičtí zločinci hledají nové způsoby, jak připravit lidi pomocí internetu o peníze.

Symantec uvedl, že k poklesu spamování přispěly kroky proti zločineckým sítím, které nevyžádanou poštu rozesílaly. Dodal však, že současně vzrostla tvorba takzvaného malwaru. To je souhrnné označení pro viry, trojské koně a další škodlivé počítačové programy.

Analytik Andrew Conway ze společnosti Cloudmark upozornil, že v boji proti spamu je třeba pokračovat. „Spammeři stále přicházejí s novými technikami, kterým musíme čelit, a bylo by příliš sebevědomé vyhlašovat vítězství,“ řekl.

 

Zdroj: ČTK

 

Objem nevyžádané pošty je nejmenší za posledních 12 let Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.