Obchodníci o letošních Vánocích nabídnou méně slevových akcí

V internetových obchodech se v rámci letošní předvánoční sezóny objeví oproti předešlým rokům méně slev. I v povánočních výprodejích by průměrná výše slevy měla klesnout. Obecně bude také v nabídce mnohem méně zlevněného zboží. Informace vychází z analýzy firmy Shoptet. Na její platformě přitom v Česku funguje 14 tisíc e-shopů. Důvodem je zejména dobrá ekonomická situace a rychle rostoucí mzdy. Těch chtějí přitom obchodníci využít.

"Rekordně nízká nezaměstnanost a růst platů jsou jistou motivací zkusit prodat zboží za menší slevu. Češi aktuálně žijí v blahobytu jako nikdy dříve, přičemž mnoho lidí si může dovolit utrácet více. To v praxi znamená, že z této situace budou chtít obchodníci vytěžit," uvedl ředitel Shoptetu Miroslav Uďan.

"Je pravda, že průměrná výše slevy u nás dlouhodobě klesá. Stále častěji se dobře prodávají zboží i služby bez slevy. Ideální je vytvořit speciální balíček, který zákazník standardně přímo u prodejce nenajde," uvedla ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková.

Většina e-shopů nyní finišuje přípravy na Vánoce. Alza.cz připravuje lokality na závoz zboží či nabírá brigádníky. "Připravujeme se ale i na zátěžové situace - například interním nácvikem krizových scénářů. Ty uměle interně simulujeme a v rámci praktického cvičení pak hledáme vhodné postupy, jak krizové situace vyřešit co nejefektivněji," uvedla mluvčí Patricie Šedivá.

Kasa.cz počítá v závěru roku se zvýšeným zájmem zákazníků v porovnání s minulými Vánocemi. "Nabíráme postupně nové lidi. Vánocemi navíc jejich práce nekončí, brigádníky potřebujeme asi až do poloviny ledna. Motivací je dobré finanční ohodnocení, které je dáno i tím, že je na trhu relativní nedostatek pracovních sil," dodala mluvčí e-shopu Andrea Čižmářová.

Ve skladech prodejen Euronics tak poslední dva měsíce před Vánocemi posílí pracovníky i administrativní pracovníci z centrály. "Ačkoliv nabízíme dobrou hodinovou mzdu, volných pracovníků je málo. Pracovních nabídek je totiž na trhu obrovské množství. Reagujeme na to tím, že najímáme posily ze zahraničí," dodala mluvčí Lenka Mastešová.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Obchodníci o letošních Vánocích nabídnou méně slevových akcí Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Výrobce telefonů Xiaomi se vrátil k zisku

    Byznys ·

    Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi v rámci druhého čtvrtletí hospodařil s čistým ziskem 14,63 miliardy jüanů (47,4 miliardy Kč). Oproti tomu ve stejném období loň…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.