Obama telefonicky vyzval Putina ke stažení ruských sil z Ukrajiny

Americký prezident Barack Obama vyzval ve svém čtvrtečním telefonátu ruského prezidenta Vladimira Putina ke stažení ruských sil z Ukrajiny. Informovala o tom agentura Reuters. Obama s Putinem spolu mluvili poprvé od února. Podle Bílého domu oba státníci mluvili kromě Ukrajiny také o vrcholících jednáních o jaderné dohodě s Íránem či situaci v Sýrii.  

Právě kvůli situaci na Ukrajině jsou od loňské ruské anexe Krymu vztahy mezi oběma velmocemi napjaté a kontakty prezidentů vzácné. Během čtvrtečního telefonátu, který podle Bílého domu iniciovala ruská strana, se oba lídři shodli na důležitosti úspěšného dokončení jednání o dohodě, která by zabránila Íránu získat jadernou zbraň.

Rozdíly naopak panují v přístupu k ukrajinské krizi. Obama v této souvislosti ruského vůdce vyzval k dodržování minské dohody o příměří na východě Ukrajiny a ke stažení ruských jednotek a vojenské techniky z ukrajinského území, uvedl Bílý dům.

 

Zdroj: ČTK, Reuters

 

Obama telefonicky vyzval Putina ke stažení ruských sil z Ukrajiny Foto: shutterstock.com - B. OBAMA

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.