reklama

O Vídní se podle Peskova uvažuje v souvislosti se summitem mezi Trumpem a Putinem

Vídeň je jedním z měst, o kterých se uvažuje jako o dějišti případného rusko-amerického summitu. Řekl to mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, a potvrdil tak spekulace, které se objevily v médiích. Americký list The Wall Street Journal (WSJ) tento týden s odvoláním na evropské diplomatické zdroje napsal, že vrcholná schůzka mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho americkým protějškem Donaldem Trumpem by se měla uskutečnit v létě právě ve Vídni.

Mohlo by vás zajímat

Podle Peskova je Vídeň jednou z možností, o níž se jedná, ale konečné rozhodnutí zatím nepadlo. Peskov nyní Putina doprovází na summitu Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO), který se koná v čínském městě Čching-tao.

"Nic konkrétního zatím nebylo dohodnuto a nevedou se ani žádná konkrétní jednání," řekl dnes novinářům Peskov. Přiznal, že se o summitu hovořilo tento týden při Putinově setkání s rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem, ale řekl také, že nejprve se musejí dohodnout USA a Rusko.

O přípravě summitu mezi Putinem a Trumpem se mluví už delší dobu. Poprvé se o tom zmínili Trump a Putin během telefonátu v březnu. Od té doby ale Moskva i Washington dávaly opakovaně najevo, že se příprava schůzky nijak neposunula.

Trump v březnu řekl, že se s Putinem sejde brzy. Oba státníci se zatím zběžně setkali dvakrát u příležitosti loňských mezinárodních konferencí v Německu a ve Vietnamu.

WSJ napsal, že Putin rakouského kancléře Kurze požádal, aby bylo Rakousko hostitelskou zemí summitu.

 

Zdroj: ČTK

O Vídní se podle Peskova uvažuje v souvislosti se summitem mezi Trumpem a Putinem Foto: ČTK/AP/Evan Vucci

reklama

Další články

  1. Kdysi střídmá Čína propadá konzumerismu

    Byznys ·

    "Neviditelní chudí" je nové trendy označení, které se šíří na čínském internetu. S nádechem ironie označuje mladé lidi, kteří vydělávají více než 10 000 jüanů měsíčně …

  2. Babiš hodně slibuje, ale skutek utek

    Společnost ·

    Ve středu český prezident Miloš Zeman jmenoval na Pražském hradě Andreje Babiše podruhé za sebou premiérem. Rýsuje se nám tak pozvolna nová vláda. Reportér portálu Sez…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.