O Thajsko je zájem, počet zahraničních turistů stoupl o více než čtvrtinu

V Thajsku vzrostl v první polovině letošního roku počet zahraničních turistů o 27 procent. Země očekává, že v roce 2015 přivítá rekordních 29,5 milionu turistů především z Číny. Informace vycházejí z údajů thajské vlády a státní rady pro cestovní ruch.  

Mluvčí vlády Sansern Kevkamnert uvedl, že do Thajska přijelo od ledna do 21. června více než 14 milionů turistů. Ve srovnání se stejným obdobím loni to představuje nárůst o 27,39 procenta.

Cestovní ruch se na celkovém hrubém domácím produktu země podílí deseti procenty. Loni však toto odvětví poškodily násilné pouliční protesty, které přiměly vlády některých států vydat varování před cestami do Thajska. Demonstrace skončily po květnovém vojenském převratu a cestovní ruch od té doby začal opět oživovat.

Rada pro cestovní ruch současně uvedla, že letos čeká nárůst počtu turistů o 19 procent na nový rekord. Téměř čtvrtina turistů má být z Číny: celkem má z této země přijet 7,5 milionu turistů, tedy o téměř 62 procent více než v roce 2014.

Agentura Reuters však upozornila, že Thajsko minulý týden potvrdilo první případ nákazy nebezpečným respiračním virem MERS. Ve stejný den letecká agentura OSN snížila bezpečnostní hodnocení thajského úřadu pro civilní letectví kvůli neschopnosti řádně dohlížet na aerolinky, které má ve své pravomoci.

 

Zdroj: ČTK

 

O Thajsko je zájem, počet zahraničních turistů stoupl o více než čtvrtinu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.