O třetím záchranném programu se rozhodne v úterý, doufají Řekové

Řecko věří, že se v úterý dohodne s mezinárodními věřiteli na třetím záchranném programu. Agentura Reuters to uvedla na základě informací nejmenovaného řeckého činitele. Rozhovory řeckého ministra financí a hospodářství s mezinárodními věřiteli pokračovaly v neděli.

Zástupci Řecka už dříve sdělili, že dohoda o třetím záchranném programu bude podle jejich očekávání předložena řeckému parlamentu do 18. srpna.

„Je zde snaha o ukončení rozhovorů, horizont je do pondělní noci nebo do úterního rána,“ sdělil činitel, který si nepřál být jmenován. Parlamentu bude podle něj záchranný program předložen v podobě návrhu zákona o dvou článcích. Jeden článek bude obsahovat dohodu o úvěru a memorandum o porozumění. Druhý článek se má týkat opatření, která musí Řecko udělat, aby dohoda o záchranném programu nabyla platnosti.

Vyjednávání o novém programu v objemu až 86 miliard eur (2,3 bilionu Kč) začala 20. července. Řecko spěchá s jejich dokončením, aby mohlo získat první část peněz z tohoto programu do 20. srpna. V ten den totiž musí zadlužená země splatit asi 3,5 miliardy eur (95 miliard korun) Evropské centrální bance (ECB).

 

Zdroj: ČTK

 

 

O třetím záchranném programu se rozhodne v úterý, doufají Řekové Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. ČSA předčasně ukončí sezónní linku do Atén

    Byznys ·

    České aerolinie v srpnu předčasně ukončí linku do Atén, kam začaly létat v červenci. Důvodem je přetrvávající hospodářská krize v Řecku. Jde o první destinaci, kterou …

  2. Řecko vyzvalo Evropskou unii k pomoci s uprchlíky

    Společnost ·

    Řecký premiér Alexis Tsipras vyzval Evropskou unii k větší solidaritě s jeho zemí, protože tamní úřady nemohou zvládnout nápor tisíců imigrantů. Organizace spojených n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.