O Prahu je mezi turisty zájem, hotely proto zdražují

Průměrná cena za hotelový pokoj v Praze loni po mnoha letech překročila hranici dvou tisíc korun. Praha se navíc letos zařadí mezi pět evropských měst s nejrychlejším růstem výnosů na hotelový pokoj. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti PwC   Trendy evropského hotelnictví 2015 a 2016. Průměrná obsazenost pražských hotelů loni dosáhla 70 a půl procenta, což je nejvíce od roku 2007. Růstový trend by měl pokračovat i v letošním a příštím roce a to především díky sportovním událostem jako je například Mistrovství světa v hokeji. Ve Studiu Zet o tom mluvil specialista poradenské společnost PwC na hotelnictví Jan Musil. 

Praha mimo jiné obsadila na serveru TripAdvisor čtvrté místo v žebříčku 25 nejlepších evropských turistických destinací za rok 2014. Předčila tak města, jako Paříž, Berlín nebo Barcelona. Před Prahou jsou pak jen Istanbul, Řím a Londýn. Mezi prvními pěti městy by měla Praha zůstat i letos. Na příznivé vyhlídky pro hoteliéry budou mít v roce 2015 sportovní události, za které lze považovat Mistrovství světa v hokeji, Halové mistrovství Evropy v atletice a Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let.

„Praha nabízí širokou paletu ubytovacích kapacit v různých cenových kategoriích. Pokud se bavíme o tom meziročním zlepšení, tak to zaznamenáváme hlavně u čtyř a především pěti hvězdičkových hotelů. V tomto smyslu jsou nabízené služby a standardy plně srovnatelné s ostatními evropskými metropolemi,“ řekl Musil.

Praha zaznamenává nárůst poptávky turistů z většiny evropských zemí, Spojených států a Asie. České hlavní město se však na druhé straně potýká s odlivem turistů z Ruska. Důvodem je nepříznivá hospodářská situace v Rusku způsobená protiruskými sankcemi ze strany Evropské unie a Spojených států amerických.  

Hodnoty obsazenosti hotelů v Praze překračují 70 procent. Pro letošní a příští rok se dá podle prognózy PwC očekávat, že Praha zaznamená podobné výsledky.

„Praha patří mezi levnější destinace. Měřeno v eurech je průměrná cenová hladina ubytování hotelového typu například v Barceloně vyšší o 60 procent, v Paříži je pak více než trojnásobná, takže je obecně ubytování levnější a levnější jsou i služby, které turisté využívají,“ informoval Musil. 

 

Celý rozhovor se specialistou poradenské společnost PwC na hotelnictví Janem Musilem si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: rádio ZET

O Prahu je mezi turisty zájem, hotely proto zdražují Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Lufthansa se připravuje na další stávku pilotů

    Byznys ·

    Odborový svaz německých pilotů Vereinigung Cockpit (VC) vyzývá své členy ze společnosti Lufthansa k celodenní stávce. Stávka, která má začít o půlnoci z úterý na střed…

  2. Ryanair bude létat přes Atlantik

    Byznys ·

    Správní rada irských nízkonákladových aerolinek Ryanair schválila plány na zahájení letů přes Atlantský oceán. Firma však současně upozornila, že bude trvat nejméně čt…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.