O evropské startupy je zájem. Hodnota investic stoupla oproti roku 2013 letos 3x

Jestliže porovnáme zájem o evropské startupové společnosti s rokem 2013, tak zjistíme, že o starý kontinent je v současnosti mnohem větší zájem. Podle průzkumu společnosti GP. Bullhound vynaložili investoři v roce 2013 nejvíce peněz do nadějných společností celkově 700 milionů dolarů (15,4 miliard korun). V prvním kvartálu letošního roku investice do evropských startupových firem celkově dosahuje na neuvěřitelných 2,1 miliardy dolarů (46,2 miliard korun). Více informací se dozvíte v nové Infografice od portálu Statista. 

Z pohledu investorů byla v roce 2013 nejzajímavější firmou švédská Spotify. Ta se dočkala investice v hodnotě 250 milionů dolarů (5,5 miliardy korun). V roce 2017 ale v prvním kvartálu získala britská technologická společnost Improbable investici dosahující na 502 milionů dolarů (11 miliard korun). Hned v závěsu je německá firma Delivery Hero s investicí 423 milionů dolarů (9,3 miliardy korun).

Zdroj: Statista

Ačkoli společnost Unity Technologie sídlí v San Franciscu, tak pochází z hlavního města Dánska Kodaně. Toto vývojářské herní studio získalo od investorů 400 milionů dolarů (8,8 miliardy korun).

 

 

Zdroj: Statista, Zet

O evropské startupy je zájem. Hodnota investic stoupla oproti roku 2013 letos 3x Foto: WDnet Creation Shutterstock

reklama

Další články

  1. USA začaly budovat slíbenou zeď s Mexikem

    Společnost ·

    Americká vláda oznámila zahájení výstavby prvních osmi dílů bariéry na hranici s Mexikem. Čtyři prototypy segmentů budou z betonu, další čtyři z jiných materiálů, ozná…

  2. Deset nejhodnotnějších firem světa

    Byznys ·

    Nejnovější odhady ohledně nejhodnotnějších značek světa vyhotovené společností Interbrand poukazují na to, že firma Apple je s hodnotou přesahující 184 miliard dolarů …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.