O česká kina byl v pololetí největší zájem za uplynulých 15 let

Česká kina dosáhla v prvním pololetí nejvyšších tržeb za uplynulých 15 let. Příjmy jim vzrostly meziročně o 19 % na 817 milionů korun. Důvodem je nárůst počtu diváků, kterých bylo ve srovnání s loňským prvním pololetím o 17 procent více. Celkově do českých kin v období od ledna do června přišlo 6,33 milionu lidí. Informace vycházejí z údajů zveřejněných Unií filmových distributorů (UFD). 

Podle tajemníka unie Jaroslava Pecky se na dobrých číslech za první pololetí podílel zejména film Padesát odstínů šedi, české filmy a také animované filmy pro děti. Na růstu tržeb se výrazně podílel i Jurský svět.

Erotický thriller Padesát odstínů šedi vede žebříček s počtem 548 tisíci diváky a tržbami 78 milionů korun. Americký film, založený na komiksech o superhrdinském týmu Avengers, Avengers: Age of Ultron, je na druhém místě s tržbami 50 milionů korun. Třetí jsou Mimoni, kteří vydělali 45 milionů korun.

Průměrná cena vstupenky dosáhla v červnu 126 korun. Do první dvacítky filmů se dostalo šest českých filmů. Na sedmém místě je snímek Život je život, osmý je Fotograf.

Do kin loni zavítalo o téměř pět procent více návštěvníků než rok před tím, celkem 11,6 milionu. Tržby biografů stouply meziročně o tři procenta na 1,46 miliardy korun.

 

Zdroj: ČTK

O česká kina byl v pololetí největší zájem za uplynulých 15 let Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Hollande chce vládní kabinet pro eurozónu

    Společnost ·

    Francouzský prezident François Hollande se připojil k hlasům volajícím po vytvoření vládního kabinetu pro eurozónu. Jednotná vláda pro devatenáct zemí platících eurem …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.