O chytré hodinky není zájem, jejich prodej klesl o více než 50%

Prodej chytrých hodinek ve třetím čtvrtletí na základě údajů analytické firmy IDC klesl o 51,6 procenta. Jedničkou na trhu je stále Apple se svými hodinkami Apple Watch. Z pěti předních značek stoupl prodej pouze společnosti Garmin, její prodej i tak zůstává velmi nízký, uvedla BBC.

Analytici upozorňují, že firmy chystají prodej nových verzí hodinek teprve na konec roku, což přispělo k poklesu poptávky ve třetím čtvrtletí. Jitesh Ubrani z IDC však dodal, že i tak je zájem spotřebitelů slabý. „Je zřejmé, že v současnosti chytré hodinky nejsou pro každého,“ uvedl Ubrani.

Apple dodal za červenec až září na trhy více než milion svých hodinek, ve stejném období loni to však bylo až 3,9 milionu. Firmě Garmin vzrostl prodej na 600 000 ze 100 tísíc loni. Prodej hodinek Gear a Gear2 firmy Samsung stagnoval na 400 000. Firmě Lenovo, která prodává chytré hodinky značek Moto 360, se prodej propadl o 73,3 procenta. Nejmenší z pětice firem, Pebble, prodej klesl o polovinu na 100 000.

 

 

Zdroj: ČTK

O chytré hodinky není zájem, jejich prodej klesl o více než 50% Foto: Giuseppe Costantino / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Devět klíčových faktorů pro to mít práci snů

    Byznys ·

    Člověk žije jenom jednou. Proto by měl trpělivě přemýšlet nad svoji pracovní kariérou. V práci je totiž velkou část svého života a pravidelné očekávání konce směny se …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.