Názory Putina a Trumpa jsou si blízké, říká mluvčí Kremlu

Zahraniční politika čerstvě zvolené americké hlavy státu Donalda Trumpa se podobá té, kterou razí ruský prezident Vladimir Putin. Názory obou dvou mužů označil za blízké mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ten je v současné době ve Spojených státech.

„Je pozoruhodné, jak vzájemně blízcí si jsou co se týče koncepčního přístupu k zahraniční politice. A to je patrně dobrý základ pro mírný optimismus, že budou schopni alespoň zahájit dialog o úklidu Augiášova chléva v našich dvoustranných vztazích,“ prohlásil Peskov ve vysílání ruské státní televize.

Vztahy Washingtonu a Moskvy se zhoršily po ruské anexi Krymu a k dalšímu vyhrocení došlo v souvislosti s intenznivními bojovými operacemi ruské armády na podporu syrského prezidenta Bašára Asada. Trump v průběhu kampaně zpochybňoval současnou americkou zahraniční politiku a prohlásil například, že slyšel názory, že obyvatelé Krymu si přejí být pod Ruskem.

Sám Putin dal po Trumpově zvolení najevo, že je připraven přispět ke zlepšování vzájemných vztahů. Peskov, který je v New Yorku na šachovém turnaji, ve čtvrtek podotkl, že přes nadějné vyhlídky bude trvat roky, než mezi oběma velmocemi zavládne atmosféra vzájemné důvěry.

 

 

Zdroj: ČTK

Názory Putina a Trumpa jsou si blízké, říká mluvčí Kremlu Foto: Wikimedia Commons: Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov

reklama

Další články

  1. Rusko zablokuje stránky LinkedIn

    Byznys ·

    Ruský soud ve čtvrtek potvrdil rozhodnutí o zablokování sociální sítě LinkedIn v zemi kvůli porušování zákona o uchování dat. Informaci oznámila ruská tisková agentura…

  2. Penta prodala Florentinum čínské skupině CEFC

    Byznys ·

    Investiční skupina Penta dnes podepsala dohodu o prodeji svého administrativního komplexu Florentinum čínské skupině CEFC, která podala nejvyšší nabídku. Uvedla to v t…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.