Nízkonákladové aerolinie Wizz Air se chystají vstoupit na londýnskou burzu

Největší nízkonákladový letecký dopravce ve střední a východní Evropě, společnost Wizz Air, potvrdila spekulace a oznámila, že plánuje vstoupit na londýnskou burzu. V rámci primární emise chce firma prodat investorům nové akcie za 200 milionů eur (zhruba 5,5 miliardy korun).

Maďarské aerolinie zahájily svůj provoz před deseti lety a nyní mají 16 provozních základen, včetně Prahy a Brna, a létá na více než 300 trasách do 35 zemí.

Společnost v posledním finančním roce do letošního března vytvořila tržby v sumě jedné miliardy eur a její čistý zisk dosáhl 89 milionů eur. Loni firma podle agentury Reuters přepravila 13,5 milionu cestujících, což bylo o 12 procent více než v roce 2012.

Primární emisi Wizz Air řídí banky Barclays, Citigroup a JPMorgan, vedoucím manažerem je japonská Nomura. S akciemi konkurenčních nízkonákladových aerolinek easyJet a Ryanair se již obchoduje na burzách v Londýně a v Irsku.

Zdroj: ČTK

Nízkonákladové aerolinie Wizz Air se chystají vstoupit na londýnskou burzu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kamery GoPro jdou se svými akciemi na burzu

    Byznys ·

    Americká společnost GoPro, která je předním výrobcem nositelných minikamer, oznámila, že hodlá vstoupit na burzu Nasdaq. Firma podle agentury Reuters plánuje získat em…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.