Návštěvnost kin je letos nejvyšší od roku 1993, táhnou české filmy

Do českých kin přišlo v prvním pololetí rekordních 7,09 milionů diváků, meziročně o 12 procent víc. Je to nejlepší výsledek od roku 1993. Tržby biografů stouply meziročně také o 12 procent na 912 milionů korun. Diváky lákaly zejména domácí filmové snímky jako Lída Baarová nebo Teorie tygra. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila Unie filmových distributorů (UFD).

Nejnavštěvovanějším filmem se v prvním pololetí stalo životopisné drama režiséra Filipa Renče Lída Baarová s celkovým počtem 403.576 diváků. Podle společnosti CinemArt diváci opět nalezli důvěru v domácí kinematografii, české filmy si ukrojily přes 29 procent z celkové návštěvnosti. Mezi třemi nejnavštěvovanějšími filmy se objevily hned dva české snímky - kromě Baarové také Teorie tygra na třetím místě. Mezi ně se vklínil komiksový Deadpool s počtem diváků 346.778.

„Na české filmy přišlo za první pololetí letošního roku o 714.000 diváků více než za stejné období loňského roku,“ uvedl Aleš Danielis ze společnosti CinemArt.

Loni přišlo do tuzemských kin 12,9 milionu diváků, nejvíce od roku 2010. Provozovatelé kin zaznamenali rekord z hlediska tržeb, když diváci v jejich pokladnách nechali téměř 1,67 miliardy korun.

 

 

Zdroj: ČTK

Návštěvnost kin je letos nejvyšší od roku 1993, táhnou české filmy Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.