Návod na úspěch: Vykašlete se na ty, kteří vás srážejí dolů, vyznávejte elitářství

Při cestě k úspěchu je důležité využívat VIP instinkt. Jde o to následovat nejvýše postavené osoby. Alespoň tak to vidí autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera. „Lidé s VIP instinktem v každé společnosti okamžitě zjistí, kdo a kde je nejvýše postavená osoba a nacpou se k ní,“ řekl Toman v pravidelném pořadu rádia Zet Návod na úspěch. 

Na opačné straně jsou lidé, kteří schválně zamíří za naprosto odlišnými lidmi. Společně pak nadávají na nadřízené a bohaté osoby. Člověk by měl ale využívat dříve zmíněný VIP instinkt a pomocí něho se seznamovat s nejvýznamnějšími lidmi a udržovat s nimi dále dobré vztahy.

„Záleží tedy pouze na nás, koho si vybíráme do party. Buď to jsou ti nahoře, nebo to budou ti dole. Podle toho se zařadíme tam nebo tam. Navazujte dobré vztahy opravu dřív, než je budete potřebovat,“ dodal Kučera.

Člověk by měl rovněž podle Kučery vyhledávat „hvězdy na vzestupu“ a přátelit se s nimi. Jde totiž o budoucí elitu společnosti. Úspěch lze pak zaručit v následováním těchto jedinců.

„Pokud opravdu neznáte správné lidi, tak přemýšlejte. Jde jen o výmluvy. Třeba Buddha, když začal, tak měl zpočátku jen pět žáků, Ježíš Kristus dvanáct a kam to ti dva dotáhli,“ sdělil Toman.

Důležité je si uvědomit, že většinu známých máte díky několika lidem. Lidé kolem vás představují totiž několik pyramid, na jejichž špici jsou právě jedinci, díky kterým znáte přes 80 % všech známých. Následně je podstatné odhalit, zdali vás vaši hlavní spojovatelé seznamují s úspěšnými lidmi, nebo jestli vás naopak posouvají dolů.

„Je to důležité, protože dějiny lidstva jsou dějinami elit a střídáním elit. Cílem je tedy dostat se mezi elitu a udržet se tam,“ uvedl Toman. 

 

 

Návod na úspěch je pořad rádia Zet, kde se autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera dělí o rady tipy a zkušenosti.

Celý díl si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Návod na úspěch: Vykašlete se na ty, kteří vás srážejí dolů, vyznávejte elitářství Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Jednání o sjednocení Kypru se nezdařilo

    Společnost ·

    Rozhovory o sjednocení etnicky rozděleného Kypru se po vyhrocené pozdně noční debatě nezdařilo. Novináře v Ženevě o tom v pátek nad ránem informoval generální tajemník…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.