Návod na úspěch: Skromnost více škodí, než pomáhá

Skromnost více škodí, než pomáhá. V pořadu Návod na úspěch to řekl autor knižních bestselleru Ivo Toman. Člověk by tak měl být v určitém směru naopak chamtivý. Chamtivost je totiž spojena s velmi ceněnou spořivostí. 

„To, že máme být skromní, v sobě máme kvůli náboženské výchově, která nás všechny ovlivňuje. Dokonce jde i o jedince, kteří v daného boha či bohy nevěří. Skromný člověk je totiž ideální věřící, nedělá problémy a ještě odevzdá desátek pro dobrovolné účely,“ řekl Toman na rádiu Zet.

Opakem skromnosti je chamtivost. Katolická církev podle Tomana řadí chamtivost mezi jeden ze sedmi největších hříchů. Ona samotná navzdory tomu nashromáždila velké množství majetku.

„Napadlo vás někdy, že chamtivost může být i někdy dobrá ctnost? Zvlášť vaši dědicové to ocení. Chamtivost je totiž spojena s velmi ceněnou spořivostí,“ říká Toman.

Toman říká, že skromnost více škodí, než pomáhá. Člověk musí mít v sobě zakódovanou určitou dávku drzosti, aby si dokázal říct o to, co přesně požaduje.

„‚Po zralé úvaze se ptám, kdo je dobrý jako já? Nikoho takového neznám‘. Toto si do svého deníku napsal generál George Patton, kterého znáte moc dobře, protože osvobodil Plzeň. Překypoval sebevědomím a byl přesvědčený, že nebýt jeho, tak by Němči vyhráli válku. Viktor Hugo byl dokonce tak v uvozovkách skromný, že chtěl, aby po něm přejmenovali Paříž,“ řekl Kučera.

 

Návod na úspěch je pořad rádia Zet, kde se autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera dělí o rady tipy a zkušenosti.

Celý díl si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Návod na úspěch: Skromnost více škodí, než pomáhá Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ukrajina odstranila všechny sochy s Leninem

    Společnost ·

    Proces dekomunizace na Ukrajině, který kontroluje kyjevská vláda, došlo k demontování všech soch bolševického vůdce Vladimira Uljanova-Lenina. V rozhovoru pro ukrajins…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.