Návod na úspěch: Receptem na bolavé srdce je práce, která vás baví

Úspěch v práci, která vás baví, pomáhá i vaší psychice. Pokud se stane ve vašem životě něco špatného, tak právě práce vás z toho může dostat. V pravidelném pořadu Návod na úspěch o tom hovořili autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera.

Slavná návrhářka Coco Chanel se jednoho dne dozvěděla, že jejímu obuvníkovi zemřel otec. Řekla mu pohotově následující slova „Až se jednoho dne ocitnete na samém dně zármutku, když už nemáte vůbec nic a nikoho, tak vždy budete mít jednoho přítele, u něhož dveří můžete zaklepat. Je to práce“.

Pokud vynakládáte do práce, která vás baví úsilí, tak se zcela jistě dočkáte úspěchu. Musíte si ovšem uvědomit důležitou věc. Tou je skutečnost, že tvrdá práce musí mít smysl. Jinak se totiž namísto vysvobození dočkáte trestu.

„Rozšířeným názorem je skutečnost, že ke štěstí musíte překonat mnoho překážek. Nesouhlasíme s tím. Můžete být šťastnější i bez zdolávání překážek. Štěstí je prostě jen pocit. Myslím, že největší uspokojení člověku přináší, pokud je tím, kým chce být a to jde i bez překážek,“ řekl Kučera na rádiu Zet.

Uvědomte si jednu důležitou věc. O vašem štěstí rozhodujete pouze a jen vy samotní. Většina lidí ovšem není tak šťastná, jak by mohla. Namísto toho dělá naopak věci, aby byla nešťastná. Vyčerpává se tak vztekem, hněvem a trápením. Nedávejte těmto pocitům žádný prostor. Zaměřte se na práci, která vás baví a u níž si jste jisti, že byste v ní chtěli něco dokázat. 

 

 

Návod na úspěch je pořad rádia Zet, kde se autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera dělí o rady tipy a zkušenosti.

Celý díl si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Návod na úspěch: Receptem na bolavé srdce je práce, která vás baví Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.