Návod na úspěch: Pro veřejnost je nejdůležitější nálepka, na pravdě nezáleží

Lidé by si měli dát pozor na to, jakou nálepku získají od společnosti. Ta je pro ni přitom často důležitější, než samotná pravda. V pořadu Návod na úspěch toto téma rozebíral autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera. 

Podle Tomana lze nálepku znázornit na krásném příkladu sportovního redaktora Oty Pavla. Ten se vydal do nakladatelství Československý spisovatel a přinesl do něj rukopis své novely Smrt krásných srnců. Pavel žádal o knižní vydání tohoto díla. Oni mu ovšem sdělili zamítavé stanovisko.

„Odpověděli mu, že vydávají jenom Steinbecky, Nezvaly a takovou podobnou krásnou literaturu. Měl se pak obrátit na někoho menšího. Ota Pavel jim řekl, že by za to nechtěl ani honorář. Řekl, že nechce být známý jen jako sportovní redaktor. Chtěl být spisovatelem. Jenže to je problém. On už měl v té době totiž nálepku známého sportovního reportéra,“ řekl Toman na rádiu Zet.

Další dosti negativní nálepku si nedobrovolně vybral legendární zpěvák a tanečník Michael Jackson. Mnoho lidí jej označuje za pedofila. „U nálepky nezáleží na tom, jestli to je nebo není pravdivá. Pro veřejnost je důležitá spíš samotná nálepka,“ sdělil Toman.

Z tohoto pohledu by si lidé měli zvolit to, za koho by chtěli, aby je společnost považovala. Je zapotřebí se vydat právě touto cestou. Náhlá změna směru může ovšem přinést nálepku, která mnohdy nemusí být pozitivní. 

 

Návod na úspěch je pořad rádia Zet, kde se autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera dělí o rady tipy a zkušenosti.

Celý díl si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Návod na úspěch: Pro veřejnost je nejdůležitější nálepka, na pravdě nezáleží Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ruské letectvo údajně zabilo vůdce IS Bagdádího

    Společnost ·

    Ruské letectvo při náletu na poradu vedení Islámského státu zřejmě zabilo vůdce této teroristické organizace abú Bakra Bagdádího. Oznámilo to v pátek ruské ministerstv…

  2. Kanada chce být příští Silicon Valley

    Byznys ·

    Americká vláda firmám ze Silicon Valley činí čím dál tím těžší rychle najmout talenty z jiných zemí. Chystá se totiž ukončit vízový program H-1B pro vysoce kvalifikova…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.