Návod na úspěch: Práci dělejte pro radost sebe samých, tak jedině dosáhnete úspěchu

Podnikání nebo práci dělejte pro radost sebe samých. Nepracujte pouze pro peníze nebo kvůli tomu, abyste vypadali lépe před druhými. Názor jiných na vás není důležitý. Záleží pouze na vašich dobrých pocitech. V pořadu Návod na úspěch to řekli autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera.  

„Šťastní se během práce dostávají do stavu proudění a nešťastní se při své práce spíše nudí,“ řekl Kučera na rádiu Zet.

Stav proudění neboli flow je jeden z hlavních předpokladů, jak se stát úspěšným člověkem. Nezáleží totiž na tom, kolik má člověk vystudovaných titulů. Podstatné je si usměrnit v hlavě myšlenky. Pokud to neumíte, tak se nikam neposunete a zůstanete zamrzlí na jednom místě.

Zaměřte se na okamžik, kdy se nudíte. Okamžitě si pak uvědomíte, že jste byli unavení. Ve chvíli, kdy se člověk nudí, tak střídá totiž myšlenky z různých oblastí. Nevydrží pak u ničeho dlouho. Myšlenky poté létají neřízeně všemi možnými směry. To je fakt, jenž je pro mozek mnohem náročnější, než když má srovnaný proud myšlenek do jednoho směru.

„Představte si nudu jako provoz po velkoměstě ve špičce, pomalu a všemi směry. Proudění je dálnice, frčí jedním směrem. Nejzajímavější na tom je, že mozek ve stavu proudění se méně namáhá. Má menší výdej energie, přestože je v tu chvíli mnohem výkonnější,“ říká Kučera.

Podle Tomana je prvně potřebné se dokázat soustředit na vykonávanou práci. Zadruhé musíte mít pod naprostou kontrolou to, co děláte. V neposlední řadě musíte věřit v to, že vám vaše úsilí vyjde.

„Musíte být optimisté. Nezapomínejte na zpětnou vazbu od vašeho okolí a klientů, protože zpětná vazba vás ujišťuje o tom, že jste na správné cestě,“ informoval Kučera.

 

 

Zdroj: Zet

Návod na úspěch: Práci dělejte pro radost sebe samých, tak jedině dosáhnete úspěchu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. USA začaly budovat slíbenou zeď s Mexikem

    Společnost ·

    Americká vláda oznámila zahájení výstavby prvních osmi dílů bariéry na hranici s Mexikem. Čtyři prototypy segmentů budou z betonu, další čtyři z jiných materiálů, ozná…

  2. Deset nejhodnotnějších firem světa

    Byznys ·

    Nejnovější odhady ohledně nejhodnotnějších značek světa vyhotovené společností Interbrand poukazují na to, že firma Apple je s hodnotou přesahující 184 miliard dolarů …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.