Návod na úspěch: Nápady nerozhodují. Důležitější je důslednost v tom, co děláte

Originální nápad nemusí být zaručeným klíčem k úspěchu. Alespoň tak to vidí autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera. Pro to být úspěšný, je podle nich mnohem důležitější důslednost a tah na branku. Na několika případech to popsali v novém pořadu rádia Zet.

Úspěšného člověka si většina z nás představí jako někoho, kdo přišel s převratným originálním nápadem, který představil jako první. Podle Kučery a Tomana tomu tak ale často není, a to ani pokud nahlédneme do historie. „Například Američan Samuel Colt koupil patent na bubínkový revolver. Vůbec ho nevymyslel a zbohatl na něm,“ řekl Kučera v pořadu Návod na úspěch. Toman dokonce šel ještě více do historie a připomněl, že knihtisk Johannese Gutenberga vznikl už z existujícího vynálezu, konkrétně z lisu na víno.

Úspěch tedy netkví pouze v samotném nápadu a originalitě. „Můžete-li výnosně dělat něco, co dělá někdo druhý, tak to klidně dělejte,“ uvedl Kučera.

Toman na rádiu Zet uvedl i příklad, kde může originalita přímo škodit. Platí to zejména pro prodej franšíz nebo systém multilevel marketingu. „Tam naopak stále musíte dělat, co dělají ti před vámi. Právě ten, kdo to mění, tak to naopak kazí,“ řekl.

Co tedy je pro úspěch rozhodující, když ne originální nápad, se kterým přijdu jako první? Odpověď zní: Důslednost. „Nemusíte být první, ale je potřeba to dotáhnout do konce,“ řekl Kučera.

 

 

Návod na úspěch je pořad rádia Zet, kde se autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera dělí o rady tipy a zkušenosti.

Celý díl si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

 

 

 

Návod na úspěch: Nápady nerozhodují. Důležitější je důslednost v tom, co děláte Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

 1. NATO půjde silněji proti terorismu

  Byznys ·

  Severoatlantická aliance zesílí svůj příspěvek k boji s terorismem. Vstup NATO do mezinárodní koalice bojující proti Islámskému státu (IS) je jedním z prvků tohoto pří…

 2. OPEC prodlouží těžební limity do března 2018

  Byznys ·

  Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se rozhodla prodloužit dohodu o omezení své těžby do března příštího roku. Agentuře Reuters to sdělil jeden z delegátů dnešní …

 3. V Česku se po 15 letech objevila cholera

  Společnost ·

  Dva Češi se při pracovním pobytu na ostrově Zanzibar ve východoafrické Tanzanii nakazili cholerou. Tato nemoc byla přitom v České republice zaznamenána před 15 lety. P…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.