Návod na úspěch: Neúspěšní lidé sledují krátkodobá řešení, vzdejte se okamžitého uspokojení

Neúspěšní lidé sledují krátkodobá řešení. Úspěšní lidé se naopak zaměřují na delší časové období. V úvahu berou skutečnost, kam se chtějí dostat za několik let. Neúspěšné lidi naopak zajímá pouze okamžité uspokojení. Pokud se jej vzdáte, tak máte velkou pravděpodobnost, že svoje úsilí přetavíte ve šťastný konec plný úspěchu. V pořadu Návod na úspěch o tom hovořili autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera.

„Hodně to souvisí s časem. Neúspěšní lidé totiž sledují krátkodobá řešení. Úspěšní lidé berou na zřetel delší časové období. Přemýšlejí, kam se chtějí dostat za několik let. Neúspěšní lidé se zajímají o to okamžité uspokojení. Pro ně je těžké vzdát se okamžitého potěšení, přestože by jim to okamžitě pomohlo,“ říká Kučera na rádiu Zet.

Toman to potvrzuje na příkladu pokusů trvajících desítky let, které se označují za bonbónové testy. Ty poukazují na to, že schopnost odložit okamžité uspokojení má nesmírný vliv na jednotlivce.

„Jde o to, zdali jste ochotni na něčem pracovat s tím, že peníze k vám přijdou později. Navíc nemáte jistotu, že opravdu přijdou,“ sdělil Toman.

Úspěšní lidé si musí podle Kučery udržovat vysoké nároky. Dlouhodobý úspěch představuje tak trnitou cestu. Pokud by tomu tak nebylo, tak by byl úspěšný ale každý. 

 

Návod na úspěch je pořad rádia Zet, kde se autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera dělí o rady tipy a zkušenosti.

Celý díl si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Návod na úspěch: Neúspěšní lidé sledují krátkodobá řešení, vzdejte se okamžitého uspokojení Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Trump nevylučuje vojenskou intervenci proti KLDR

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek nevyloučil vojenskou intervenci proti Severní Koreji. Podle jeho slov se země Kim Čong-una chová špatně, a to musí přestat. …

 2. Seznam.cz chystá vlastní televizní kanál

  Byznys ·

  Internetová jednička Seznam.cz chystá vlastní televizní kanál. Nabídne na něm veškerý video obsah, který zatím umísťuje pouze na internet. Zaregistrovala proto novou f…

 3. Merkelovou na východě Německa vypískali

  Společnost ·

  Německá kancléřka Angela Merkelová zažila ve středu patrně nejhorší den předvolební kampaně, když ji v saském Torgau a braniborském Finsterwalde její odpůrci vypískali…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.