Návod na úspěch: Na cestě k úspěchu se na nic nevymlouvejte a vůbec ne na věk

Dost možná jste si při cestě k úspěchu řekli, že jste už dost staří. To se ale mýlíte! Šanci máte totiž v jakémkoli věku. V pravidelném pořadu Návod na úspěch o tom hovořili autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera.

K cestě za úspěchem nemůže člověka nic zastavit a rozhodně to nemůže být věk. Každý má šanci uspět a to nehledě na to, jestli je mladý nebo starý.

„Tomáš Garrigue Masaryk se naučil jezdit na koni po šedesátce na počátku první světové války, aby v případě potřeby mohl jet za vojskem. Michelangelo po osmdesátce vytvořil svoje největší malby a Goethe dokončil Fausta. Picasso maloval a kreslil doslova horečně, přestože se mu blížila devadesátka,“ říká Kučera.

Jako další příklad uvádí Toman českého emigranta Raymonda Alberta Kroce. Ten změnil velké množství povolání. Ve svých dvaapadesáti letech si ovšem všiml restaurace bratrů McDonaldových. Fascinovala jej v takové míře, že si o rok později otevřel vůbec první pobočku. V roce 1962 ve věku 60 let odkoupil celou firmu McDonald´s za 2,7 milionů dolarů.

„Plukovník Harland Sanders vytvořil ve věku 40 let svůj tajný recept z jedenácti druhů bylinek a koření. V 57 letech se ho rozhodl prodat vlastníků jiných restaurací. Tak vznikl řetězec Kentucky Fried Chicken. My ho známe pod jménem KFC,“ řekl Toman.

Z těchto názorných příkladů vyplývá, že člověk může při cestě za úspěchem naprosto opomenout svůj věk. Na něm skutečně nezáleží. Důležité je pouze to, abyste neusnuli na vavřínech. 

 

Návod na úspěch je pořad rádia Zet, kde se autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera dělí o rady tipy a zkušenosti.

Celý díl si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Návod na úspěch: Na cestě k úspěchu se na nic nevymlouvejte a vůbec ne na věk Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Na čem všem nyní pracuje Muskova Tesla?

    Tech ·

    Ať to vezmete z jakékoliv stránky, Elon Musk musí být vnímán jako extrémně soutěživý a úspěšný člověk. Někdy se zdá, že ani nebe není pověstným Muskovým limitem. Jak j…

  2. Jaké jsou nejčastější důvody úmrtí lidí?

    Společnost ·

    Srdeční choroby a tabák vedly spolu s konflikty a násilím v roce 2016 k nejvíce úmrtím. Nejvíce zdravotních problémů v uplynulém roce přivodilo špatné stravování a duš…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.