Návod na úspěch: Lidi si odjakživa mysleli, že žijí v nejisté době. Dnes se máme skvěle

Lidi odjakživa tvrdili, že žijí v nejisté době. Je zapotřebí si uvědomit, že oproti minulosti žijeme v blahobytu. Česká republika nečelí živelným pohromám, vyhýbáme se válkám a ekonomicky prosperujeme. Na portálu Youradio News o tom hovořili autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera. 

„Ve skutečnosti není naše doba o nic nejistější než ostatní doby. Chudoba, nemoci, válka, změna a smrt. To přece není nic nového. Dnes je naopak skvělá doba a žijeme v Evropě na úžasném místě,“ řekl Toman.

Naví žijeme dvakrát déle než před sto lety. Dříve například ženy čelily vysoké diskriminaci. Nemohly studovat, hlasovat nebo kandidovat na politické posty. Dokonce nemohly ani šéfovat mužům.

V tomto ohledu bychom neměli být určitě nespokojení s tím, v jaké době žijeme. Lidstvo si na svůj život stěžuje odjakživa.

„Úplně stejně to viděli lidé už v 7. století před naším letopočtem ve starém Římě. Tam panovalo přesvědčení, že po 120 letech existence je město předurčeno k pádu. Zkuste si na Googlu vyhledat - nejistá doba. Zjistíte, že se objevuje pořád dokola ve stovkách časopisů a knih,“ sdělil Kučera.

 

 

Návod na úspěch je pořad rádia Zet, kde se autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera dělí o rady tipy a zkušenosti.

Celý díl si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Návod na úspěch: Lidi si odjakživa mysleli, že žijí v nejisté době. Dnes se máme skvěle Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Porsche plánuje výrobu létajícího taxíku

    Byznys ·

    Německý výrobce luxusních vozů Porsche zvažuje výrobu létajícího taxíku. Deníku Automobilwoche to uvedl ředitel prodeje firmy Detlev von Platen. V zájmu Automobilky je…

  2. USA se podle Moskvy pokusily ovlivnit ruské volby

    Společnost ·

    Moskva má důkazy, že Spojené státy se pokoušely ovlivnit kampaň před volbami ruského prezidenta. Prohlásil to dnes podle agentury Ria Novosti náměstek ruského ministra…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.