Návod na úspěch: Kritikům se sochy nestaví, hodnoťte sami sebe a ne druhé

Soustředíte se ve svém okolí více na ostatní lidi než na sebe? V tom případě na úspěch můžete rovnou zapomenout. Alespoň na to tak nahlížejí autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera. Podle Tomana se kritikům sochy nestaví. Důležité je hodnotit sami sebe namísto těch ostatních. 

„Přemýšlení je náš největší evoluční dar. Podle toho bychom s ním měli zacházet. Jenže většina lidí se neumí ani správně oženit, ale jiným do všeho kecají. Všechno a všechny hodnotí místo toho, aby tuto energii věnovali sami sobě,“ řekl Toman na rádiu Zet.

Problém spočívá podle Kučery především v tom, že neúspěšná většina se stará o životy druhých víc než o svůj vlastní. O druhých lidé přemýšlejí totiž častěji z jednoho prostého důvodu. „O nich je totiž přemýšlet mnohem lehčí,“ uvedl Kučera na rádiu Zet.

Jedinci, kteří se nesoustředí sami na sebe, často svalují vinu na druhé. Vezměte si názorný příklad z internetu. Co vypovídá o osobách, jež anonymně pomlouvají v diskuzích úspěšné lidí? Jde o fakt, že nad jejím úspěchem přemýšlejí. Oni jednoduše chtějí to, co mají ti, které pomlouvají. Využívají tak nesprávnou energii na pomluvy a plýtvají tak silou, kterou by jinak mohli aplikovat na dosažení úspěchu.

„Dám vám pár otázek. Nebo jinak, znáte úspěšného a bohatého hudebníka? Určitě ano, ale jakého úspěšného a bohatého hudebního kritika znáte? Znáte nějakého bohatého podnikatele a jakého bohatého a úspěšného kritika podnikání znáte? Kritikům se prostě sochy nestaví a hodnoťte sebe a ne druhé,“ řekl Toman.

 

 

Návod na úspěch je pořad rádia Zet, kde se autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera dělí o rady tipy a zkušenosti.

Celý díl si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Návod na úspěch: Kritikům se sochy nestaví, hodnoťte sami sebe a ne druhé Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Čeští studenti zvítězili v prestižní mezinárodní soutěži Microsoftu

  ·

  Tým studentů z pražské univerzity ČVUT se svým projektem, jenž pomáhá dětem s cukrovkou, vyhrál v prestižní mezinárodní soutěži 

  Škoda zvýší v Alžírsku výrobu Octavií, vyrobí jich 2100

  Byznys ·

  Výrobce automobilů Škoda Auto letos v Alžírsku vyrobí 2100 vozů Octavia. Prodej škodovek by měl v roce 2020 v této severoafrické zemi stoupnout z loňských 3000 na zhru…

 2. Severní Korea nejspíš odpálí další raketu

  Společnost ·

  Severní Korea se podle Spojených států chystá na testování další rakety. Agentuře AFP to sdělil pod podmínkou anonymity zdroj z Pentagonu. K odpálení rakety pravděpodo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.