Návod na úspěch: 5 věcí, které zabíjejí takzvané proudění a samotnou cestu k úspěchu

Jaké faktory zabíjejí cestu k úspěchu a samotné „flow“ neboli proudění, které napomáhá v dosažení nelepších výsledků? V pořadu Návod na úspěch přinášíme pět bodů, které vám brání v dosažení úspěchu. Samotným pořadem provázejí autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera.

1. Nuda

Prvním nepřítelem proudění je podle Tomana nuda. Pokud se v práci nudíte, tak nedosáhnete úspěchu. Naopak je dobré při práci ztratit pojem o času. Tímto způsobem se dostanete právě do takzvaného „flow“.

2. Neustálá dilemata

Máte nevyřešené problémy a neumíte se rozhodnout, jak se k nim postavit? Zaměřte se na to, jinak bráníte proudění!

3. Zabývání se minulostí a budoucností

„Když se pořežu, zůstane tam jizva, která se hojí, ale my máme takové duševní jizvy. Můžeme to nazvat jizvy minulosti a k těm se v minulosti stále vracíme. To nám brání v proudění. Jsou takové dvě jizvy. První je, když mně někdo ublížil a já se tím trápím a on o tom dávno nemusí vědět. Jde o křivdu. Cítíme křivdu a nejsme proto v proudění,“ řekl Toman na rádiu Zet.

Podle Kučery je problémem i budoucnost. Lidé z ní mají totiž strach a to je problém, který lidem brání dostat se do myšlenkové pohody. „Je to vlastně úzkost a strach z toho, jak to všechno dopadne. Neřešte, jak to dopadne, ono to vždycky nějak dopadne,“ sdělil Kučera.

4. Negativní stres

Negativní stres je další faktor, který představuje překážku v dosažení úspěchu. Různé strachy a především nedostatek času nám totiž podle Tomana vypíná běžné myšlení.

5. Malá vnitřní motivace

Člověk musí přesně vědět, čeho chce dosáhnout a jít si přímočaře zatím. K tomu musí mít vybudovanou dostatečnou vnitřní motivaci. Bez ní proudění bohužel nedosáhne. 

 

Návod na úspěch je pořad rádia Zet, kde se autor knižních bestsellerů Ivo Toman a podnikatel a autor vzdělávacích programů Tomáš Kučera dělí o rady tipy a zkušenosti.

Celý díl si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

 

Návod na úspěch: 5 věcí, které zabíjejí takzvané proudění a samotnou cestu k úspěchu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. USA zruší letité sankce proti Súdánu

  Společnost ·

  Spojené státy se chystají po dvou desítkách let zrušit sankce proti Súdánu v reakci na zlepšení přístupu vlády v Chartúmu k lidským právům a boji proti terorismu. Info…

 2. Jaká je budoucnost sdílené ekonomiky?

  Byznys ·

  Sdílená ekonomika je nyní velkým fenoménem. Diskutuje se o ní na mnoha různých místech. Jedním takovým byla i vysokoškolská půda VŠE, kde se sešli experti na sdílenou …

 3. Lidé více důvěřují Okamurovi než Babišovi

  Společnost ·

  Více než předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi důvěřují nyní lidé jeho spolustraníkovi a ministrovi obrany Martinu Stropnickému a předsedovi hnutí Svoboda a přímá demo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.