Čínští milionáři přestávají mít zájem o Británii, Kanada a USA jsou oblíbenější

Spojené království si pohoršilo na seznamu preferovaných destinací, na jejichž území se přesouvají čínští milionáři. Zatímco Spojené státy americké zůstávají oblíbeným místem k usazení, tak Kanada se dostala na druhou příčku, když z ní vystrnadila již dříve zmíněnou Velkou Británii. Novou studii vypracovaly podle zpravodajského portálu BBC společnosti Huran Report a Visa Consulting Group.

Tyto dvě společnosti se zaměřily na vzorek 304 čínských podnikatelů, jejichž čisté jmění dosahuje na 1,5 (33,9 milionů korun) až 30 milionů dolarů (678 milionů dolarů). Polovina ze skupiny dotazovaných jedinců pocházela z Pekingu, Šanghaje, Kuang-čou nebo Šen-čenu.

„Vzdělávání a znečištění nutí bohaté Číňany emigrovat,“ řekl ředitel výzkumu Huran Report Rupert Hoogewerf. Jestliže by se státu prezidenta Si Ťin-pchinga podle Hoogewerfa podařilo tyto problémy vyřešit, tak by rázem částečně zmizely důvody Číňanů opouštět svoji zemi.

Zpráva se nezmiňovala o důvodech, proč se Spojené království propadlo na třetí příčku za Kanadu. Studie ovšem uvádí, že oblíbenou destinací pro bohaté Číňany přestavují americké Los Angeles, Seattle, San Francisco a New York. Londýn skončil až na 14. místě.

Hodnota čínského juanu, jež se loni v listopadu propadla na osmiměsíční minimum, rovněž zabrnkala na nervy bohatých Číňanů. Čtyřiaosmdesát procent respondentů se nechalo podle BBC slyšet, že obavy z devalvace tamní měny patří rovněž za klíčový faktor, který je donutil přestěhovat se do zámoří.

 

 

Zdroj: BBC, Zet

Čínští milionáři přestávají mít zájem o Británii, Kanada a USA jsou oblíbenější Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.