Čínští investoři se stáhli v boji o hotelový řetězec Starwood

Čínská společnost Anbang Insurance Group včera vzala zpět svoji nabídku na převzetí amerického hotelového řetězce Starwood Hotels & Resorts Worldwide. Tu přitom před pár dny zvýšila na zhruba 14 miliard dolarů (více než 332 miliard Kč). O získání provozovatele hotelů Sheraton a Westin bojovala s hotelovou společností Marriott International, které nečekané rozhodnutí otevírá cestu k vytvoření největšího hotelového řetězce na světě.

„Příležitost předložená společností Starwood nás lákala kvůli velmi kvalitním, předním světovým hotelovým značkám,“ citovala čínskou pojišťovací skupinu agentura Reuters. „Nicméně konsorcium se vzhledem k různým tržním faktorům rozhodlo dále nepokračovat,“ uvedl také Anbang, který nabídku předložil ve spolupráci s investičními společnostmi J.C. Flowers & Co a Primavera Capital.

Společnost Marriott představila svou poslední nabídku před více než týdnem a vedení firmy Starwood doporučilo svým akcionářům, aby její návrh přijali. Jen o několik dnů dříve přitom vedení podpořilo dřívější nabídku Anbangu a zrušilo listopadovou dohodu o spojení s Marriottem.

Čínský ekonomický časopis Caixin v březnu napsal, že čínský úřad pro dohled nad pojišťovnami by nabídku Anbangu na převzetí Starwoodu pravděpodobně neschválil, neboť Anbang by tak překročila hranici 15 procent pro velikost zahraničních investic.

Starwood provozuje zhruba 1270 ubytovacích zařízení ve 100 zemích světa, zejména značek Sheraton a Westin. Spojením firem Marriott a Starwood by vznikl největší hotelový řetězec na světě s více než 5500 hotely ve více než 100 zemích světa, včetně České republiky.

Akcionáři Starwoodu by o nabídce Marriottu měli hlasovat v pátek 8. dubna.

 

 

Zdroj: ČTK

Čínští investoři se stáhli v boji o hotelový řetězec Starwood Foto: ČTK/AP/Weng lei

reklama

Další články

  1. Česko podepsalo s Čínou na 30 obchodních dohod

    Byznys ·

    Účastníci ekonomického fóra na pražském Žofíně podepsali dnes za účasti prezidentů Česka a Číny na 30 obchodních dohod v nejrůznějších oblastech. Jedna z nich zahrnuje…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.